DDTA144EE-7-F

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | PNP |
| Peak DC Collector Current: | 30 mA |
| Minimum DC Current Gain: | 68@5mA@5V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
DTA114TKAT146

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | PNP |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 50 V |
| Peak DC Collector Current: | 100 mA |
| Minimum DC Current Gain: | 100@1mA@5V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
DTC123JKA

电气特性 Features
- 类型: 开关二极管
- Pd = 350mW
- Io = 150mA
- Vr = 75V
- Vf = 1.25V
- Ir = 1uA
- Trr = 4ns
- 内部电路图:

更多相似数字晶体管产品参数说明表
DDTA115GUA-7-F

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | PNP |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 50 V |
| Peak DC Collector Current: | 100 mA |
| Minimum DC Current Gain: | 82@5mA@5V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
DTB743ZETL
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | PNP |
| Peak DC Collector Current: | 200 mA |
| Minimum DC Current Gain: | 140@100mA@2V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
DDTA144VUA-7-F

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | PNP |
| Peak DC Collector Current: | 100 mA |
| Minimum DC Current Gain: | 33@10mA@5V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
DDTD122LU-7-F

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | NPN |
| Peak DC Collector Current: | 500 mA |
| Minimum DC Current Gain: | 56@50mA@5V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
DDTA123TUA-7-F

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | PNP |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 50 V |
| Peak DC Collector Current: | 100 mA |
| Minimum DC Current Gain: | 100@1mA@5V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
DDA122TH-7

电气特性 Features
| Configuration: | Dual |
| Type: | PNP |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 40 V |
| Peak DC Collector Current: | 100 mA |
| Minimum DC Current Gain: | 100@1mA@5V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
DTA124XUA
电气特性 Features
- 类型: 开关二极管
- Pd = 350mW
- Io = 150mA
- Vr = 75V
- Vf = 1.25V
- Ir = 1uA
- Trr = 4ns
- 内部电路图:

更多相似数字晶体管产品参数说明表
DTD123YUA
电气特性 Features
- 类型: 开关二极管
- Pd = 350mW
- Io = 150mA
- Vr = 75V
- Vf = 1.25V
- Ir = 1uA
- Trr = 4ns
- 内部电路图:

更多相似数字晶体管产品参数说明表
DDTC142JE-7-F

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | NPN |
| Peak DC Collector Current: | 100 mA |
| Minimum DC Current Gain: | 56@10mA@5V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
DTA144TUA
电气特性 Features
- 类型: 开关二极管
- Pd = 350mW
- Io = 150mA
- Vr = 75V
- Vf = 1.25V
- Ir = 1uA
- Trr = 4ns
- 内部电路图:

更多相似数字晶体管产品参数说明表
DTA114TKA

电气特性 Features
- 类型: 开关二极管
- Pd = 350mW
- Io = 150mA
- Vr = 75V
- Vf = 1.25V
- Ir = 1uA
- Trr = 4ns
- 内部电路图:

更多相似数字晶体管产品参数说明表
DTB123EKT146

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | PNP |
| Peak DC Collector Current: | 500 mA |
| Minimum DC Current Gain: | 39@50mA@5V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |

更新于 2026-05-01