SN75469DE4

电气特性 Features
| Configuration: | Array 7 |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 100 V |
| Peak DC Collector Current: | 0.5 A |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.1@100mA|1.3@200mA|1.6@350mA V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
MJD127T4G

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | PNP |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 100 V |
| Peak DC Collector Current: | 8 A |
| Minimum DC Current Gain: | 1000@4A@4V|100@8A@4V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 2@16mA@4A|4@80mA@8A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 100 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
ULN2004A

电气特性 Features
| Configuration: | Array 7 |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 50 V |
| Peak DC Collector Current: | 0.5 A |
| Minimum DC Current Gain: | 1000@350mA@2V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.1@250uA@100mA|1.3@350uA@200mA|1.6@500uA@350mA V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
ULN2803APG,CN
电气特性 Features
| Configuration: | Octal Common Emitter |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 50 V |
| Peak DC Collector Current: | 0.5 A |
| Minimum DC Current Gain: | 1000@350mA@2V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.6@500uA@350mA|1.3@350uA@200mA|1.1@250uA@100mA V |
| Operating Temperature: | -40 to 85 ℃ |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
ULN2803AN
电气特性 Features
| Configuration: | Octal Common Emitter |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 50 V |
| Peak DC Collector Current: | 0.5 A |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.1@250uA@100mA|1.3@350uA@200mA|1.6@500uA@350mA V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
ULQ2003ATDRQ1

电气特性 Features
| Configuration: | Array 7 |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 50 V |
| Peak DC Collector Current: | 0.5 A |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.2@0.25mA@0.1A|1.4@0.35mA@0.2A|1.7@0.5mA@0.35A V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
FZT696BTC

电气特性 Features
| Configuration: | Single Dual Collector |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 180 V |
| Peak DC Collector Current: | 0.5 A |
| Minimum DC Current Gain: | 500@100mA@5V|150@200mA@5V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.2@0.5mA@50mA|0.2@2mA@100mA|0.25@5mA@200mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 180 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
TIP136-S

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | PNP |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 80 V |
| Peak DC Collector Current: | 8 A |
| Minimum DC Current Gain: | 500@1A@4V|1000@4A@4V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 2@16mA@4A|3@30mA@6A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 80 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
FZT690BQTA

电气特性 Features
| Configuration: | Single Dual Collector |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 45 V |
| Peak DC Collector Current: | 3 A |
| Minimum DC Current Gain: | 500@100mA@2V|400@1A@2V|150@2A@2V|50@3A@2V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.1@0.5mA@0.1A|0.5@5mA@1A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 45 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
MJD117
电气特性 Features
- 类型: 开关二极管
- Pd = 350mW
- Io = 150mA
- Vr = 75V
- Vf = 1.25V
- Ir = 1uA
- Trr = 4ns
- 内部电路图:

更多相似达林顿晶体管产品参数说明表
BCX38C

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 60 V |
| Peak DC Collector Current: | 0.8 A |
| Minimum DC Current Gain: | 5000@100mA@5V|10000@500mA@5V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.25@8mA@800mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 80 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
MJD127T4

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | PNP |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 100 V |
| Peak DC Collector Current: | 8 A |
| Minimum DC Current Gain: | 1000@4A@4V|100@8A@4V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 2@16mA@4A|4@80mA@8A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 100 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
2SD1853

电气特性 Features
| Configuration: | Dual Common Collector |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 60 V |
| Peak DC Collector Current: | 1.5 A |
| Minimum DC Current Gain: | 2000@1A@2V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.5@2mA@1A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 80 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
BDW93A-S

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 60 V |
| Peak DC Collector Current: | 12 A |
| Minimum DC Current Gain: | 1000@3A@3V|750@5A@3V|100@10A@3V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 2@20mA@5A|3@100mA@10A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 60 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
BD677G

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 60 V |
| Peak DC Collector Current: | 4 A |
| Minimum DC Current Gain: | 750@1.5A@3V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 2.5@30mA@1.5A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 60 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |

更新于 2026-05-01