PZTA14H6327XTSA1

电气特性 Features
| Configuration: | Single Dual Collector |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 30 V |
| Peak DC Collector Current: | 0.3 A |
| Minimum DC Current Gain: | 10000@10mA@5V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.5@100mA@0.1mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 30 V |
| Operating Temperature: | -65 to 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BD645-S

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 60 V |
| Peak DC Collector Current: | 8 A |
| Minimum DC Current Gain: | 750@3A@3V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 2@12mA@3A|2.5@50mA@5A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 80 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
TIP102

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 100 V |
| Peak DC Collector Current: | 8 A |
| Minimum DC Current Gain: | 1000@3A@4V|200@8A@4V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 2@6mA@3A|2.5@80mA@8A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 100 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
BST52
电气特性 Features
- 类型: 开关二极管
- Pd = 350mW
- Io = 150mA
- Vr = 75V
- Vf = 1.25V
- Ir = 1uA
- Trr = 4ns
- 内部电路图:

更多相似达林顿晶体管产品参数说明表
TIP132-S

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 100 V |
| Peak DC Collector Current: | 8 A |
| Minimum DC Current Gain: | 500@1A@4V|1000@4A@4V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 2@16mA@4A|3@30mA@6A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 100 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
ULN2003ANSRG4

电气特性 Features
| Configuration: | Array 7 |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 50 V |
| Peak DC Collector Current: | 0.5 A |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.1@100mA|1.3@200mA|1.6@350mA V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
FZT600BTA

电气特性 Features
| Configuration: | Single Dual Collector |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 140 V |
| Peak DC Collector Current: | 2 A |
| Minimum DC Current Gain: | 5000@50mA@10V|10000@500mA@10V|5000@1A@10V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.2@10mA@1A|1.1@5mA@0.5A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 160 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
TIP111G

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 80 V |
| Peak DC Collector Current: | 2 A |
| Minimum DC Current Gain: | 1000@1A@4V|500@2A@4V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 2.5@8mA@2A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 80 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
BDX53BG

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 80 V |
| Peak DC Collector Current: | 8 A |
| Minimum DC Current Gain: | 750@3A@3V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 2@12mA@3A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 80 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
PZTA28

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 80 V |
| Peak DC Collector Current: | 0.8 A |
| Minimum DC Current Gain: | 10000@100mA@5V|10000@10mA@5V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.2@0.01mA@10mA|1.5@0.1mA@100mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 80 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
TN6725A_D74Z

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 50 V |
| Peak DC Collector Current: | 1.2 A |
| Minimum DC Current Gain: | 25000@200mA@5V|15000@500mA@5V|4000@1A@5V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1@2mA@200mA|1.5@2mA@1A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 60 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
ULN2004AFWG,N,E

电气特性 Features
| Configuration: | Array 7 |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 50 V |
| Peak DC Collector Current: | 0.5 A |
| Minimum DC Current Gain: | 1000@350mA@2V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.6@350mA|1.3@200mA|1.1@100mA V |
| Operating Temperature: | -40 to 85 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
MPSA13
电气特性 Features
- 类型: 开关二极管
- Pd = 350mW
- Io = 150mA
- Vr = 75V
- Vf = 1.25V
- Ir = 1uA
- Trr = 4ns
- 内部电路图:

更多相似达林顿晶体管产品参数说明表
SMBTA14E6327HTSA1

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 30 V |
| Peak DC Collector Current: | 0.3 A |
| Minimum DC Current Gain: | 10000@10mA@5V|20000@100mA@5V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.5@0.1mA@100mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 30 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
ULQ2003ADR2G

电气特性 Features
| Configuration: | Array 7 |
| Type: | NPN |
| Peak DC Collector Current: | 0.5 A |
| Minimum DC Current Gain: | 1000@350mA@2V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.6@500uA@350mA|1.3@350uA@200mA|1.1@250uA@100mA V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |

更新于 2026-05-04