MJD117T4G

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | PNP |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 100 V |
| Peak DC Collector Current: | 2 A |
| Minimum DC Current Gain: | 500@0.5A@3V|1000@2A@3V|200@4A@3V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 2@8mA@2A|3@40mA@4A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 100 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
ULN2004D1013TR

电气特性 Features
| Configuration: | Array 7 |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 50 V |
| Peak DC Collector Current: | 0.5 A |
| Minimum DC Current Gain: | 1000@350mA@2V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.1@250uA@100mA|1.3@350uA@200mA|1.6@500uA@350mA V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BU941ZT

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 350 V |
| Peak DC Collector Current: | 15 A |
| Minimum DC Current Gain: | 300@5A@10V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.8@100mA@8A|1.8@250mA@10A V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
BSP50E6327

电气特性 Features
| Configuration: | Single Dual Collector |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 45 V |
| Peak DC Collector Current: | 1 A |
| Minimum DC Current Gain: | 1000@150mA@10V|2000@500mA@10V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.8@1mA@1A|1.3@0.5mA@500mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 60 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
TIP147

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | PNP |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 100 V |
| Peak DC Collector Current: | 10 A |
| Minimum DC Current Gain: | 1000@5A@4V|500@10A@4V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 2@10mA@5A|3@40mA@10A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 100 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
ULN2003AFWG,O,N,E

电气特性 Features
| Configuration: | Array 7 |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 50 V |
| Peak DC Collector Current: | 0.5 A |
| Minimum DC Current Gain: | 1000@350mA@2V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.6@350mA|1.3@200mA|1.1@100mA V |
| Operating Temperature: | -40 to 85 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
ULN2804APG(O,M)
电气特性 Features
| Configuration: | Octal Common Emitter |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 50 V |
| Peak DC Collector Current: | 0.5 A |
| Minimum DC Current Gain: | 1000@350mA@2V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.6@500uA@350mA|1.3@350uA@200mA|1.1@250uA@100mA V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
TD62083AFG(O,N)
电气特性 Features
| Configuration: | Octal |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 50 V |
| Peak DC Collector Current: | 0.5 A |
| Minimum DC Current Gain: | 1000@350mA@2V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.6@350mA|1.3@200mA|1.1@100mA V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
ULN2004ADE4

电气特性 Features
| Configuration: | Array 7 |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 50 V |
| Peak DC Collector Current: | 0.5 A |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.1@100mA|1.3@200mA|1.6@350mA V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BDX54B

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | PNP |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 80 V |
| Peak DC Collector Current: | 8 A |
| Minimum DC Current Gain: | 750@3A@3V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 2@12mA@3A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 80 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
ULN2075B

电气特性 Features
| Configuration: | Quad |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 80 V |
| Peak DC Collector Current: | 1.75 A |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.1@625uA@500mA|1.2@935uA@750mA|1.3@1.25mA@1A|1.4@2mA@1.25A|1.5@2.25mA@1.5A V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
ESM6045DV
电气特性 Features
| Configuration: | Single Dual Emitter |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 450 V |
| Peak DC Collector Current: | 84 A |
| Minimum DC Current Gain: | 120(Typ)@70A@5V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 2@1A@50A|2@4A@70A V |
| Mounting: | Screw |
| Rad Hard: | No |
TIP125

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | PNP |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 60 V |
| Peak DC Collector Current: | 5 A |
| Minimum DC Current Gain: | 1000@3A@3V|1000@500mA@3V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 2@12mA@3A|4@20mA@5A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 60 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
FZT694BTA

电气特性 Features
| Configuration: | Single Dual Collector |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 120 V |
| Peak DC Collector Current: | 1 A |
| Minimum DC Current Gain: | 500@100mA@2V|400@200mA@2V|150@400mA@2V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.25@0.5mA@100mA|0.5@5mA@400mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 120 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
SN75469DR

电气特性 Features
| Configuration: | Array 7 |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 100 V |
| Peak DC Collector Current: | 0.5 A |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.1@100mA|1.3@200mA|1.6@350mA V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |

更新于 2026-05-03