ZTX601

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 160 V |
| Peak DC Collector Current: | 1 A |
| Minimum DC Current Gain: | 1000@50mA@10V|2000@500mA@10V|1000@1A@10V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.1@5mA@0.5A|1.2@10mA@1A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 180 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
ULQ2004ATDRQ1

电气特性 Features
| Configuration: | Array 7 |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 50 V |
| Peak DC Collector Current: | 0.5 A |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.1@0.25mA@0.1A|1.3@0.35mA@0.2A|1.6@0.5mA@0.35A V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BDW64D-S

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | PNP |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 120 V |
| Peak DC Collector Current: | 6 A |
| Minimum DC Current Gain: | 750@2A@3V|100@6A@3V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 2.5@12mA@2A|4@60mA@6A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 120 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
2SD1853

电气特性 Features
| Configuration: | Dual Common Collector |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 60 V |
| Peak DC Collector Current: | 1.5 A |
| Minimum DC Current Gain: | 2000@1A@2V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.5@2mA@1A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 80 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
ULN2803ANE4
电气特性 Features
| Configuration: | Octal Common Emitter |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 50 V |
| Peak DC Collector Current: | 0.5 A |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.1@250uA@100mA|1.3@350uA@200mA|1.6@500uA@350mA V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
MPSA63RLRAG

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | PNP |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 30 V |
| Peak DC Collector Current: | 0.5 A |
| Minimum DC Current Gain: | 5000@10mA@5V|10000@100mA@5V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.5@0.1mA@100mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 30 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
ULN2004A

电气特性 Features
| Configuration: | Array 7 |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 50 V |
| Peak DC Collector Current: | 0.5 A |
| Minimum DC Current Gain: | 1000@350mA@2V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.1@250uA@100mA|1.3@350uA@200mA|1.6@500uA@350mA V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
ULN2804AFWG(C,ELHA)
电气特性 Features
| Configuration: | Octal Common Emitter |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 50 V |
| Peak DC Collector Current: | 0.5 A |
| Minimum DC Current Gain: | 1000@350mA@2V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.6@500uA@350mA|1.3@350uA@200mA|1.1@250uA@100mA V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
SN75469DE4

电气特性 Features
| Configuration: | Array 7 |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 100 V |
| Peak DC Collector Current: | 0.5 A |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.1@100mA|1.3@200mA|1.6@350mA V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
TIP115

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | PNP |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 60 V |
| Peak DC Collector Current: | 2 A |
| Minimum DC Current Gain: | 1000@1A@4V|500@2A@4V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 2.5@8mA@2A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 60 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
FZT690BQTA

电气特性 Features
| Configuration: | Single Dual Collector |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 45 V |
| Peak DC Collector Current: | 3 A |
| Minimum DC Current Gain: | 500@100mA@2V|400@1A@2V|150@2A@2V|50@3A@2V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.1@0.5mA@0.1A|0.5@5mA@1A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 45 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BCV47E6433HTMA1

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 60 V |
| Peak DC Collector Current: | 0.5 A |
| Minimum DC Current Gain: | 2000@0.5A@5V|10000@100mA@5V|4000@10mA@5V|2000@0.1mA@1V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1@0.1mA@100mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 80 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
MJD112T4

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 100 V |
| Peak DC Collector Current: | 2 A |
| Minimum DC Current Gain: | 200@4A@3V|500@500mA@3V|1000@2A@3V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 2@8mA@2A|3@40mA@4A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 100 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BST61,115

电气特性 Features
| Configuration: | Single Dual Collector |
| Type: | PNP |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 60 V |
| Peak DC Collector Current: | 1 A |
| Minimum DC Current Gain: | 1000@150mA@10V|2000@500mA@10V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.3@0.5mA@500mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 80 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
ULN2003AFWG(O,NEHZ)

电气特性 Features
| Configuration: | Array 7 |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 50 V |
| Peak DC Collector Current: | 0.5 A |
| Minimum DC Current Gain: | 1000@350mA@2V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.6@350mA|1.3@200mA|1.1@100mA V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |

更新于 2026-05-01