
电气特性 Features
- 三极管,达林顿管
- Trans Darlington
| Configuration: | Single |
| Type: | PNP |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 120 V |
| Peak DC Collector Current: | 50 A |
| Minimum DC Current Gain: | 400@50A@5V|1000@25A@5V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 2.5@250mA@25A|3.5@500mA@50A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 120 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |

| Configuration: | Single |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 60 V |
| Peak DC Collector Current: | 8 A |
| Minimum DC Current Gain: | 500@1A@4V|1000@4A@4V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 2@16mA@4A|3@30mA@6A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 60 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
| Configuration: | Single |
| Type: | PNP |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 80 V |
| Peak DC Collector Current: | 20 A |
| Minimum DC Current Gain: | 100@20A@3V|750@10A@3V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 2@40mA@10A|3@200mA@20A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 80 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
| Configuration: | Single |
| Type: | PNP |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 100 V |
| Peak DC Collector Current: | 10 A |
| Minimum DC Current Gain: | 1000@5A@4V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 2@0.02A@5A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 100 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |