
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | PNP |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 45 V |
| Peak DC Collector Current: | 4 A |
| Minimum DC Current Gain: | 750@1.5A@3V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 45 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |

| Configuration: | Single |
| Type: | PNP |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 45 V |
| Peak DC Collector Current: | 4 A |
| Minimum DC Current Gain: | 750@1.5A@3V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 45 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
| Configuration: | Single |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 60 V |
| Peak DC Collector Current: | 8 A |
| Minimum DC Current Gain: | 500@1A@4V|1000@4A@4V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 2@16mA@4A|3@30mA@6A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 60 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
| Configuration: | Single |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 60 V |
| Peak DC Collector Current: | 4 A |
| Minimum DC Current Gain: | 750@2A@3V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 2.8@40mA@2A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 60 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
| Configuration: | Single |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 100 V |
| Peak DC Collector Current: | 10 A |
| Minimum DC Current Gain: | 100@10A@3V|1000@5A@3V|200@8A@4V|3000@3A@4V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 2@6mA@3A|2.5@80mA@8A|2@0.01A@5A|3@0.1A@10A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 30 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
| Configuration: | Single |
| Type: | PNP |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 60 V |
| Peak DC Collector Current: | 8 A |
| Minimum DC Current Gain: | 750@3A@3V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 2.5@12mA@3A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 60 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
| Configuration: | Single |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 80 V |
| Minimum DC Current Gain: | 2000@1A@2V|1000@3A@2V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.5@6mA@3A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 100 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |