
电气特性 Features
| Configuration: | Array 7 |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 50 V |
| Peak DC Collector Current: | 0.5 A |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.1@100mA|1.3@200mA|1.6@350mA V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |

| Configuration: | Array 7 |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 50 V |
| Peak DC Collector Current: | 0.5 A |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.1@100mA|1.3@200mA|1.6@350mA V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
| Configuration: | Single |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 60 V |
| Peak DC Collector Current: | 4 A |
| Minimum DC Current Gain: | 100@4A@3V|750@2A@3V|500@500mA@3V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 2@8mA@2A|3@40mA@4A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 60 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
| Configuration: | Single |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 80 V |
| Peak DC Collector Current: | 10 A |
| Minimum DC Current Gain: | 1000@5A@4V|500@10A@4V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 2@10mA@5A|3@40mA@10A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 80 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
| Configuration: | Single Dual Collector |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 180 V |
| Peak DC Collector Current: | 0.5 A |
| Minimum DC Current Gain: | 500@100mA@5V|150@200mA@5V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.2@0.5mA@50mA|0.2@2mA@100mA|0.25@5mA@200mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 180 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
| Configuration: | Array 7 |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 50 V |
| Peak DC Collector Current: | 0.5 A |
| Minimum DC Current Gain: | 1000@350mA@2V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.6@350mA|1.3@200mA|1.1@100mA V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
| Configuration: | Single |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 350 V |
| Peak DC Collector Current: | 15 A |
| Minimum DC Current Gain: | 300@5A@10V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.8@100mA@8A|1.8@250mA@10A V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |