MAX7060ATG/V+T
电气特性 Features
| Category: | Transmitter |
| Operating Band Frequency: | 280 to 450 MHz |
| Maximum RF Operating Frequency: | 450 MHz |
| Modulation Technique: | ASK|FSK |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Rad Hard: | No |
R417103120
电气特性 Features
- 固定衰减器
- N COAXIAL ATTENUATOR
R414508000
电气特性 Features
| Minimum Frequency: | 0 GHz |
| Maximum Frequency: | 12.4 GHz |
| Impedance: | 50 Ohm |
| Maximum Power Rating: | 100 W |
| Connector Type: | TNC |
| Attenuation Tolerance: | ±0.7 dB |
| Maximum Attenuation: | 8(Typ) dB |
| Maximum VSWR: | 1.3 |
| Rad Hard: | No |
| Family: | R414.508.000 |
EXB-24AB3CR8X
电气特性 Features
| Pin Count: | 4 |
| Minimum Frequency: | 0 GHz |
| Maximum Frequency: | 2.5 GHz |
| Impedance: | 100 Ohm |
| Maximum Power Rating: | 0.04 W |
| Attenuation Tolerance: | ±0.8 dB |
| Maximum Attenuation: | 3 dB |
| Maximum VSWR: | 1.2 |
| Rad Hard: | No |
| Family: | EXB24AB |
TRC104
电气特性 Features
| Category: | Transceiver |
| Operating Band Frequency: | 2400 MHz |
| Maximum RF Operating Frequency: | 2527 MHz |
| Modulation Technique: | GFSK |
| Operating Supply Voltage: | 2.5|3.3 V |
| Rad Hard: | No |
R412708000
电气特性 Features
- 固定衰减器
- SMA COAXIAL ATTENUATOR
MAX2510EEI+
电气特性 Features
| Category: | Transceiver |
| Operating Band Frequency: | 100 to 600 MHz |
| Maximum RF Operating Frequency: | 600 MHz |
| Operating Supply Voltage: | 3 V |
| Rad Hard: | No |
R417510130
电气特性 Features
| Minimum Frequency: | 0 GHz |
| Maximum Frequency: | 4 GHz |
| Impedance: | 50 Ohm |
| Maximum Power Rating: | 5000 W |
| Connector Type: | SMA |
| Attenuation Tolerance: | ±0.6 dB |
| Maximum Attenuation: | 10(Typ) dB |
| Maximum VSWR: | 1.35 |
| Rad Hard: | No |
| Family: | R417.510.130 |
XE1203FI063TRLF
电气特性 Features
| Category: | Transceiver |
| Operating Band Frequency: | 915 MHz |
| Maximum RF Operating Frequency: | 915 MHz |
| Modulation Technique: | FSK |
| Operating Supply Voltage: | 3|3.3 V |
| Rad Hard: | No |
MAX7030HATJ+
电气特性 Features
| Category: | Transceiver |
| Operating Band Frequency: | 315 to 433.92 MHz |
| Maximum RF Operating Frequency: | 433.92 MHz |
| Modulation Technique: | ASK|OOK |
| Operating Supply Voltage: | 2.7|5 V |
| Rad Hard: | No |
EXB-24ABAG2RX
电气特性 Features
| Pin Count: | 4 |
| Minimum Frequency: | 0 GHz |
| Maximum Frequency: | 2.5 GHz |
| Impedance: | 300 Ohm |
| Maximum Power Rating: | 0.04 W |
| Attenuation Tolerance: | ±2 dB |
| Maximum Attenuation: | 10 dB |
| Maximum VSWR: | 1.2 |
| Rad Hard: | No |
| Family: | EXB24AB |
HMC467LP3ETR
电气特性 Features
| Number of Bits: | 2 |
| Maximum Frequency: | 6000 MHz |
| Number of Channels: | 1 |
| Operating Supply Voltage: | 4.5 to 5.5 V |
| Rad Hard: | No |
SI4311-B21-GM
电气特性 Features
| Category: | Receiver |
| Operating Band Frequency: | 315|433.92 MHz |
| Maximum RF Operating Frequency: | 433.92 MHz |
| Modulation Technique: | FSK |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V |
| Rad Hard: | No |
HMC654LP2E
电气特性 Features
| Pin Count: | 6 |
| Minimum Frequency: | 0 GHz |
| Maximum Frequency: | 25 GHz |
| Impedance: | 50 Ohm |
| Attenuation Tolerance: | ±0.5 dB |
| Maximum Attenuation: | 4 dB |
| Operating Temperature: | -40 to 85 °C |
| Rad Hard: | No |
| Family: | HMC654 |
HMC470LP3E
电气特性 Features
| Number of Bits: | 5 |
| Maximum Frequency: | 3000 MHz |
| Number of Channels: | 1 |
| Operating Supply Voltage: | 5(Typ) V |
| Rad Hard: | No |

更新于 2026-05-12