电气特性 Features
- 功率晶体管
- Trans GP BJT NPN 80V 2.5A
| Type: | PNP |
| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 45 V |
| Maximum DC Collector Current: | 0.8 A |
| Minimum DC Current Gain: | 250@100mA@1V |
| Maximum Operating Frequency: | 100(Typ) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.7@50mA@500mA V |
| Operating Temperature: | -65 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 310 mW |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
| Type: | NPN |
| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 100 V |
| Maximum DC Collector Current: | 25 A |
| Minimum DC Current Gain: | 50@0.5A@2V|30@10A@2V|12@25A@2V |
| Maximum Operating Frequency: | 40(Min) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1@1A@10A|1.8@2.5A@25A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 120 V |
| Operating Temperature: | -65 to 200 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 200000 mW |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
| Type: | NPN |
| Pin Count: | 4 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 160 V |
| Maximum DC Collector Current: | 1.5 A |
| Minimum DC Current Gain: | 140@100mA@5V |
| Maximum Operating Frequency: | 120(Typ) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.45@50mA@500mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 180 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 500 mW |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
| Type: | NPN |
| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 350 V |
| Maximum DC Collector Current: | 0.5 A |
| Minimum DC Current Gain: | 20@1mA@10V|30@10mA@10V|30@30mA@10V|20@50mA@10V|15@100mA@10V |
| Maximum Operating Frequency: | 200 MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.3@1mA@10mA|0.35@2mA@20mA|0.5@3mA@30mA|1@5mA@50mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 350 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 625 mW |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
| Type: | PNP |
| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 20 V |
| Maximum DC Collector Current: | 2 A |
| Minimum DC Current Gain: | 50@5mA@10V|85@500mA@1V|60@1A@1V|40@2A@1V |
| Maximum Operating Frequency: | 140(Typ) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.5@100mA@1A|0.6@200mA@2A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 32 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 1650 mW |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |