
电气特性 Features
| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 50 V |
| Maximum DC Collector Current: | 10 A |
| Minimum DC Current Gain: | 200@1A@2V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 100 V |
| Maximum Power Dissipation: | 950 mW |

| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 50 V |
| Maximum DC Collector Current: | 10 A |
| Minimum DC Current Gain: | 200@1A@2V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 100 V |
| Maximum Power Dissipation: | 950 mW |
| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 50 V |
| Maximum DC Collector Current: | 10 A |
| Minimum DC Current Gain: | 200@1A@2V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 100 V |
| Maximum Power Dissipation: | 950 mW |
| Type: | PNP |
| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 40 V |
| Maximum DC Collector Current: | 0.6 A |
| Minimum DC Current Gain: | 30@0.1mA@1V|60@1mA@1V|100@10mA@1V|100@150mA@2V|20@500mA@2V |
| Maximum Operating Frequency: | 200(Min) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.4@15mA@150mA|0.75@50mA@500mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 40 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 625 mW |
| Mounting: | Through Hole |
| Type: | PNP |
| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 45 V |
| Maximum DC Collector Current: | 0.8 A |
| Minimum DC Current Gain: | 100@100mA@1V|60@300mA@1V |
| Maximum Operating Frequency: | 100(Typ) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.7@50mA@500mA V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 625 mW |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
| Type: | PNP |
| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 80 V |
| Maximum DC Collector Current: | 1 A |
| Minimum DC Current Gain: | 63@5mA@2V|63@150mA@2V|40@500mA@2V |
| Maximum Operating Frequency: | 145(Typ) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.5@50mA@500mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 100 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 1650 mW |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
| Type: | PNP |
| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 30 V |
| Maximum DC Collector Current: | 0.1 A |
| Minimum DC Current Gain: | 200@2mA@5V |
| Maximum Operating Frequency: | 150(Typ) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.3@0.5mA@10mA|0.65@5mA@100mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 30 V |
| Operating Temperature: | -65 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 500 mW |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |