电气特性 Features
| Pin Count: | 4 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 50 V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.5@50mA@500mA V |
| Maximum Power Dissipation: | 500 mW |
| Mounting: | Surface Mount |
| Pin Count: | 4 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 50 V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.5@50mA@500mA V |
| Maximum Power Dissipation: | 500 mW |
| Mounting: | Surface Mount |
| Type: | PNP |
| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 50 V |
| Maximum DC Collector Current: | 5 A |
| Minimum DC Current Gain: | 140@100mA@2V |
| Maximum Operating Frequency: | 150(Typ) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.7@100mA@2A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 60 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 1000 mW |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
| Type: | PNP |
| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 40 V |
| Maximum DC Collector Current: | 0.2 A |
| Minimum DC Current Gain: | 60@0.1mA@1V|80@1mA@1V|100@10mA@1V|60@50mA@1V|30@100mA@1V |
| Maximum Operating Frequency: | 250(Min) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.25@1mA@10mA|0.4@5mA@50mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 40 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 625 mW |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
| Type: | NPN |
| Pin Count: | 6 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 65 V |
| Maximum DC Collector Current: | 0.1 A |
| Minimum DC Current Gain: | 200@2mA@5V |
| Maximum Operating Frequency: | 250(Typ) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.25@0.5mA@10mA|0.6@5mA@100mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 80 V |
| Operating Temperature: | -65 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 250 mW |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
| Type: | NPN |
| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 30 V |
| Maximum DC Collector Current: | 0.1 A |
| Minimum DC Current Gain: | 200@2mA@5V |
| Maximum Operating Frequency: | 250(Typ) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.25@0.5mA@10mA|0.6@5mA@100mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 30 V |
| Operating Temperature: | -65 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 330 mW |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
| Type: | NPN |
| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 15 V |
| Maximum DC Collector Current: | 0.7 A |
| Minimum DC Current Gain: | 280@50mA@2V |
| Maximum Operating Frequency: | 250(Typ) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.025@0.5mA@5mA|0.08@10mA@100mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 20 V |
| Operating Temperature: | -55 to 125 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 250 mW |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |