DTA114TMT2L

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | PNP |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 50 V |
| Peak DC Collector Current: | 100 mA |
| Minimum DC Current Gain: | 100@1mA@5V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BCR192E6327HTSA1

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | PNP |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 50 V |
| Peak DC Collector Current: | 100 mA |
| Minimum DC Current Gain: | 70@5mA@5V |
| Operating Temperature: | -65 to 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BCR141E6327HTSA1

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 50 V |
| Peak DC Collector Current: | 100 mA |
| Minimum DC Current Gain: | 50@5mA@5V |
| Operating Temperature: | -65 to 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
DDTA123JUA-7-F

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | PNP |
| Peak DC Collector Current: | 100 mA |
| Minimum DC Current Gain: | 80@10mA@5V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BCR166 E6327

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | PNP |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 50 V |
| Peak DC Collector Current: | 100 mA |
| Minimum DC Current Gain: | 70@5mA@5V |
| Operating Temperature: | -65 to 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
DTA115TE
电气特性 Features
- 类型: 开关二极管
- Pd = 350mW
- Io = 150mA
- Vr = 75V
- Vf = 1.25V
- Ir = 1uA
- Trr = 4ns
- 内部电路图:

更多相似数字晶体管产品参数说明表
DCX114EU-13R-F

电气特性 Features
| Configuration: | Dual |
| Type: | NPN|PNP |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 50@NPN|50@PNP V |
| Minimum DC Current Gain: | 30@5mA@5V@NPN|30@5mA@5V@PNP |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BCR112 E6327

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 50 V |
| Peak DC Collector Current: | 100 mA |
| Minimum DC Current Gain: | 20@5mA@5V |
| Operating Temperature: | -65 to 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
DTC114YKA

电气特性 Features
- 类型: 开关二极管
- Pd = 350mW
- Io = 150mA
- Vr = 75V
- Vf = 1.25V
- Ir = 1uA
- Trr = 4ns
- 内部电路图:

更多相似数字晶体管产品参数说明表
DDA114TH-7

电气特性 Features
| Configuration: | Dual |
| Type: | PNP |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 50 V |
| Peak DC Collector Current: | 100 mA |
| Minimum DC Current Gain: | 100@1mA@5V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
DDTC115GE-7-F

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 50 V |
| Peak DC Collector Current: | 100 mA |
| Minimum DC Current Gain: | 82@5mA@5V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
DDC144EU-7-F

电气特性 Features
| Configuration: | Dual |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 50 V |
| Peak DC Collector Current: | 100 mA |
| Minimum DC Current Gain: | 68@5mA@5V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BCR135E6433HTMA1

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 50 V |
| Peak DC Collector Current: | 100 mA |
| Minimum DC Current Gain: | 70@5mA@5V |
| Operating Temperature: | -65 to 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
DDA114YK-7-F

电气特性 Features
| Configuration: | Dual |
| Type: | PNP |
| Peak DC Collector Current: | 100 mA |
| Minimum DC Current Gain: | 68@10mA@5V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
DDC114EU-7-F

电气特性 Features
| Configuration: | Dual |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 50 V |
| Peak DC Collector Current: | 100 mA |
| Minimum DC Current Gain: | 30@5mA@5V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |

更新于 2026-05-01