DDTC143EUA-7-F

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 50 V |
| Peak DC Collector Current: | 100 mA |
| Minimum DC Current Gain: | 20@10mA@5V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BCR196WE6327

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | PNP |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 50 V |
| Peak DC Collector Current: | 70 mA |
| Minimum DC Current Gain: | 50@5mA@5V |
| Operating Temperature: | -65 to 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
DTA114YM3T5G

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | PNP |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 50 V |
| Peak DC Collector Current: | 100 mA |
| Minimum DC Current Gain: | 80@5mA@10V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
DTA123JM
电气特性 Features
- 类型: 开关二极管
- Pd = 350mW
- Io = 150mA
- Vr = 75V
- Vf = 1.25V
- Ir = 1uA
- Trr = 4ns
- 内部电路图:

更多相似数字晶体管产品参数说明表
BCR112WE6327

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 50 V |
| Peak DC Collector Current: | 100 mA |
| Minimum DC Current Gain: | 20@5mA@5V |
| Operating Temperature: | -65 to 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
DTC123YE
电气特性 Features
- 类型: 开关二极管
- Pd = 350mW
- Io = 150mA
- Vr = 75V
- Vf = 1.25V
- Ir = 1uA
- Trr = 4ns
- 内部电路图:

更多相似数字晶体管产品参数说明表
DTA114TUBTL

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | PNP |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 50 V |
| Peak DC Collector Current: | 100 mA |
| Minimum DC Current Gain: | 100@1mA@5V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
DDTB123EU-7-F

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | PNP |
| Peak DC Collector Current: | 500 mA |
| Minimum DC Current Gain: | 39@50mA@5V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
DTC124TCA

电气特性 Features
- 类型: 开关二极管
- Pd = 350mW
- Io = 150mA
- Vr = 75V
- Vf = 1.25V
- Ir = 1uA
- Trr = 4ns
- 内部电路图:

更多相似数字晶体管产品参数说明表
DDTA115ECA-7-F

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | PNP |
| Peak DC Collector Current: | 100 mA |
| Minimum DC Current Gain: | 82@5mA@5V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
DTA124EE
电气特性 Features
- 类型: 开关二极管
- Pd = 350mW
- Io = 150mA
- Vr = 75V
- Vf = 1.25V
- Ir = 1uA
- Trr = 4ns
- 内部电路图:

更多相似数字晶体管产品参数说明表
BCR553E6327

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | PNP |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 50 V |
| Peak DC Collector Current: | 500 mA |
| Minimum DC Current Gain: | 40@50mA@5V |
| Operating Temperature: | -65 to 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
DTA143TEBTL
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | PNP |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 50 V |
| Peak DC Collector Current: | 100 mA |
| Minimum DC Current Gain: | 100@1mA@5V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
DTA114YEBTL
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | PNP |
| Peak DC Collector Current: | 100 mA |
| Minimum DC Current Gain: | 68@5mA@5V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BCR133E6433HTMA1

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 50 V |
| Peak DC Collector Current: | 100 mA |
| Minimum DC Current Gain: | 30@5mA@5V |
| Operating Temperature: | -65 to 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |

更新于 2026-05-11