ULQ2003ADG4

电气特性 Features
| Configuration: | Array 7 |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 50 V |
| Peak DC Collector Current: | 0.5 A |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.2@100mA|1.4@200mA|1.7@350mA V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
ULQ2003ATDRQ1

电气特性 Features
| Configuration: | Array 7 |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 50 V |
| Peak DC Collector Current: | 0.5 A |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.2@0.25mA@0.1A|1.4@0.35mA@0.2A|1.7@0.5mA@0.35A V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
TIP122F
电气特性 Features
- 类型: 开关二极管
- Pd = 350mW
- Io = 150mA
- Vr = 75V
- Vf = 1.25V
- Ir = 1uA
- Trr = 4ns
- 内部电路图:

更多相似达林顿晶体管产品参数说明表
BDX54CG

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | PNP |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 100 V |
| Peak DC Collector Current: | 8 A |
| Minimum DC Current Gain: | 750@3A@3V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 2@12mA@3A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 100 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
NCV1413BDR2G

电气特性 Features
| Configuration: | Array 7 |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 50 V |
| Peak DC Collector Current: | 0.5 A |
| Minimum DC Current Gain: | 1000@350mA@2V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.6@500uA@350mA|1.3@350uA@200mA|1.1@250uA@100mA V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
ULN2067B

电气特性 Features
| Configuration: | Quad |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 80 V |
| Peak DC Collector Current: | 1.75 A |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.1@625uA@500mA|1.2@935uA@750mA|1.3@1.25mA@1A|1.4@2mA@1.25A|1.5@2.25mA@1.5A V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
ULQ2003ATPWRQ1

电气特性 Features
| Configuration: | Array 7 |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 50 V |
| Peak DC Collector Current: | 0.5 A |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.1@0.25mA@0.1A|1.3@0.35mA@0.2A|1.6@0.5mA@0.35A V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
2ST501T

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 350 V |
| Peak DC Collector Current: | 4 A |
| Minimum DC Current Gain: | 2000@2A@2V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.5@2mA@2A V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
BDX33BG

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 80 V |
| Peak DC Collector Current: | 10 A |
| Minimum DC Current Gain: | 750@3A@3V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 2.5@6mA@3A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 80 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
MMSTA64T146

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | PNP |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 30(Min) V |
| Peak DC Collector Current: | 0.3 A |
| Minimum DC Current Gain: | 10000@10mA@5V|20000@100mA@5V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.5@100mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 30(Min) V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
TD62783AFG(O,S,EL)
电气特性 Features
| Configuration: | Octal |
| Type: | NPN|PNP |
| Peak DC Collector Current: | 0.5 A |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 2@350mA|1.9@225mA|1.8@100mA V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BCV27

电气特性 Features
- 类型: 开关二极管
- Pd = 350mW
- Io = 150mA
- Vr = 75V
- Vf = 1.25V
- Ir = 1uA
- Trr = 4ns
- 内部电路图:

更多相似达林顿晶体管产品参数说明表
NJVNJD35N04G

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 350 V |
| Peak DC Collector Current: | 4 A |
| Minimum DC Current Gain: | 2000@2A@2V|300@4A@2V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.5@20mA@2A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 700 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
A2982SLW-T
电气特性 Features
| Configuration: | Octal |
| Type: | NPN|PNP |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 50 V |
| Peak DC Collector Current: | 0.5 A |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.8@100mA|1.9@225mA|2@350mA V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
MC1413PG

电气特性 Features
| Configuration: | Array 7 |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 50 V |
| Peak DC Collector Current: | 0.5 A |
| Minimum DC Current Gain: | 1000@350mA@2V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.6@500uA@350mA|1.3@350uA@200mA|1.1@250uA@100mA V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |

更新于 2026-05-01