2STW200

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | PNP |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 80 V |
| Peak DC Collector Current: | 25 A |
| Minimum DC Current Gain: | 600@5A@3V|500@10A@3V|300@20A@3V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.2@20mA@5A|1.75@40mA@10A|3.5@80mA@20A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 80 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
TIP110

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 60 V |
| Peak DC Collector Current: | 2 A |
| Minimum DC Current Gain: | 1000@1A@4V|500@2A@4V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 2.5@8mA@2A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 60 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
TIP110
电气特性 Features
- 类型: 开关二极管
- Pd = 350mW
- Io = 150mA
- Vr = 75V
- Vf = 1.25V
- Ir = 1uA
- Trr = 4ns
- 内部电路图:

更多相似达林顿晶体管产品参数说明表
BU941ZT

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 350 V |
| Peak DC Collector Current: | 15 A |
| Minimum DC Current Gain: | 300@5A@10V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.8@100mA@8A|1.8@250mA@10A V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
MJ11021G
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | PNP |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 250 V |
| Peak DC Collector Current: | 15 A |
| Minimum DC Current Gain: | 100@15A@5V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 2@100mA@10A|3.4@150mA@15A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 250 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
BDX54B

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | PNP |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 80 V |
| Peak DC Collector Current: | 8 A |
| Minimum DC Current Gain: | 750@3A@3V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 2@12mA@3A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 80 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
MJ11033G
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | PNP |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 120 V |
| Peak DC Collector Current: | 50 A |
| Minimum DC Current Gain: | 400@50A@5V|1000@25A@5V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 2.5@250mA@25A|3.5@500mA@50A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 120 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
ZXTN04120HFFTA

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 120 V |
| Peak DC Collector Current: | 1 A |
| Minimum DC Current Gain: | 3000@50mA@5V|3000@500mA@5V|3000@1A@5V|1000@2A@5V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.9@0.25mA@250mA|1.5@1mA@1A|1.5@5mA@2A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 140 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BD680G

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | PNP |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 80 V |
| Peak DC Collector Current: | 4 A |
| Minimum DC Current Gain: | 750@1.5A@3V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 2.5@30mA@1.5A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 80 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
ULN2003ANSRG4

电气特性 Features
| Configuration: | Array 7 |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 50 V |
| Peak DC Collector Current: | 0.5 A |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.1@100mA|1.3@200mA|1.6@350mA V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BDX54BG

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | PNP |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 80 V |
| Peak DC Collector Current: | 8 A |
| Minimum DC Current Gain: | 750@3A@3V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 2@12mA@3A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 80 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
ULN2003AN

电气特性 Features
| Configuration: | Array 7 |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 50 V |
| Peak DC Collector Current: | 0.5 A |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.1@100mA|1.3@200mA|1.6@350mA V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
BD679
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 80 V |
| Peak DC Collector Current: | 4 A |
| Minimum DC Current Gain: | 750@1.5A@3V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 2.5@30mA@1.5A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 80 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
FZT7053TA

电气特性 Features
| Configuration: | Single Dual Collector |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 100 V |
| Peak DC Collector Current: | 1.5 A |
| Minimum DC Current Gain: | 10000@100mA@5V|1000@1A@5V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.5@0.1mA@100mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 100 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
NCV1413BDR2G

电气特性 Features
| Configuration: | Array 7 |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 50 V |
| Peak DC Collector Current: | 0.5 A |
| Minimum DC Current Gain: | 1000@350mA@2V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.6@500uA@350mA|1.3@350uA@200mA|1.1@250uA@100mA V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |

更新于 2026-05-03