电气特性 Features
| Configuration: | Octal |
| Type: | NPN|PNP |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 50 V |
| Peak DC Collector Current: | 0.5 A |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.8@100mA|1.9@225mA|2@350mA V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
| Configuration: | Octal |
| Type: | NPN|PNP |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 50 V |
| Peak DC Collector Current: | 0.5 A |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.8@100mA|1.9@225mA|2@350mA V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
| Configuration: | Array 7 |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 50 V |
| Peak DC Collector Current: | 0.5 A |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.1@100mA|1.3@200mA|1.6@350mA V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
| Configuration: | Octal Common Emitter |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 50 V |
| Peak DC Collector Current: | 0.5 A |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.1@250uA@100mA|1.3@350uA@200mA|1.6@500uA@350mA V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
| Configuration: | Single |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 1200 V |
| Peak DC Collector Current: | 0.1 A |
| Minimum DC Current Gain: | 230@20mA@10V|200@30mA@10V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 2@0.5mA@50mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 2000 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
| Configuration: | Octal |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 50 V |
| Peak DC Collector Current: | 0.5 A |
| Minimum DC Current Gain: | 1000@350mA@2V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.6@350mA|1.3@200mA|1.1@100mA V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
| Configuration: | Array 7 |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 50 V |
| Peak DC Collector Current: | 0.5 A |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.1@100mA|1.3@200mA|1.6@350mA V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |