电气特性 Features
| Configuration: | Octal |
| Type: | NPN|PNP |
| Peak DC Collector Current: | 0.5 A |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 2@350mA|1.9@225mA|1.8@100mA V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
| Configuration: | Octal |
| Type: | NPN|PNP |
| Peak DC Collector Current: | 0.5 A |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 2@350mA|1.9@225mA|1.8@100mA V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
| Configuration: | Single |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 50 V |
| Peak DC Collector Current: | 1.2 A |
| Minimum DC Current Gain: | 25000@200mA@5V|15000@500mA@5V|4000@1A@5V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1@2mA@200mA|1.5@2mA@1A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 60 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
| Configuration: | Single |
| Type: | PNP |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 30 V |
| Peak DC Collector Current: | 0.5 A |
| Minimum DC Current Gain: | 10000@10mA@5V|20000@100mA@5V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.5@100uA@100mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 30 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
| Configuration: | Single |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 400 V |
| Peak DC Collector Current: | 15 A |
| Minimum DC Current Gain: | 300@5A@10V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.6@70mA@7A|1.8@100mA@8A V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
| Configuration: | Array 7 |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 50 V |
| Peak DC Collector Current: | 0.5 A |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.1@100mA|1.3@200mA|1.6@350mA V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
| Configuration: | Single |
| Type: | PNP |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 30 V |
| Peak DC Collector Current: | 1.2 A |
| Minimum DC Current Gain: | 5000@10mA@5V|10000@100mA@5V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.5@0.1mA@100mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 30 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |