电气特性 Features
| Configuration: | Octal |
| Type: | NPN|PNP |
| Peak DC Collector Current: | 0.5 A |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 2@350mA|1.9@225mA|1.8@100mA V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
| Configuration: | Octal |
| Type: | NPN|PNP |
| Peak DC Collector Current: | 0.5 A |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 2@350mA|1.9@225mA|1.8@100mA V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
| Configuration: | Single |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 350 V |
| Peak DC Collector Current: | 15 A |
| Minimum DC Current Gain: | 300@5A@10V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.8@100mA@8A|1.8@250mA@10A V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
| Configuration: | Single |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 100 V |
| Peak DC Collector Current: | 15 A |
| Minimum DC Current Gain: | 250@10A@4V|1000@5A@4V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 2@10mA@5A|3@50mA@10A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 100 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
| Configuration: | Single |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 60 V |
| Peak DC Collector Current: | 0.5 A |
| Minimum DC Current Gain: | 2000@1mA@5V|4000@10mA@5V|10000@100mA@5V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1@0.1mA@100mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 80 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
| Configuration: | Single |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 60 V |
| Peak DC Collector Current: | 30 A |
| Minimum DC Current Gain: | 200@30A@5V|1000@20A@5V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 3@200mA@20A|4@300mA@30A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 60 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |