
电气特性 Features
- 三极管,达林顿管
- Trans Darlington
| Configuration: | Single |
| Type: | PNP |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 60 V |
| Peak DC Collector Current: | 5 A |
| Minimum DC Current Gain: | 1000@3A@3V|1000@500mA@3V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 2@12mA@3A|4@20mA@5A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 60 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
| Configuration: | Single |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 40 V |
| Peak DC Collector Current: | 0.5 A |
| Minimum DC Current Gain: | 10000@10mA@5V|20000@100mA@5V|14000@500mA@5V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.2@0.5mA@50mA|1.5@0.5mA@500mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 40 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
| Configuration: | Single |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 100 V |
| Peak DC Collector Current: | 0.8 A |
| Minimum DC Current Gain: | 5000@100mA@5V|10000@500mA@5V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.25@8mA@800mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 120 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
| Configuration: | Single |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 80 V |
| Peak DC Collector Current: | 4 A |
| Minimum DC Current Gain: | 750@2A@3V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 2.8@40mA@2A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 80 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
| Configuration: | Single |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 40 V |
| Peak DC Collector Current: | 0.5 A |
| Minimum DC Current Gain: | 20000@10mA@5V|30000@100mA@5V|20000@500mA@5V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.2@0.5mA@50mA|1.5@0.5mA@500mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 40 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |