VS-181RKI80
电气特性 Features
| Type: | PCT |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 800 V |
| Maximum Holding Current: | 600 mA |
| Rated Average On-State Current: | 180 A |
| Surge Current Rating: | 4000 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 800 V |
| Peak On-State Voltage: | 1.35@570A V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 30 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 2.5 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 150 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 5 V |
| Operating Temperature: | -40 to 125 ℃ |
| Mounting: | Stud |
| Rad Hard: | No |
TT600N16KOFHPSA2
电气特性 Features
| Type: | SCR |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 1600 V |
| Maximum Holding Current: | 300 mA |
| Rated Average On-State Current: | 600@Tc=85C A |
| Surge Current Rating: | 21 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 1600 V |
| Peak On-State Voltage: | 1.27@1500A V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 100 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 2 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 250 mA |
| Operating Temperature: | -40 to 125 ℃ |
| Mounting: | Screw |
| Rad Hard: | No |
TT570N16KOFHPSA1
电气特性 Features
| Type: | PCT |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 1600 V |
| Maximum Holding Current: | 300 mA |
| Rated Average On-State Current: | 570 A |
| Surge Current Rating: | 17000 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 1600 V |
| Peak On-State Voltage: | 1.53@1700A V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 140 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 2.2 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 250 mA |
| Operating Temperature: | -40 to 135 ℃ |
| Mounting: | Screw |
| Rad Hard: | No |
VS-ST280C06C1
电气特性 Features
| Type: | PCT |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 600 V |
| Maximum Holding Current: | 600 mA |
| Rated Average On-State Current: | 500 A |
| Surge Current Rating: | 8220 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 600 V |
| Peak On-State Voltage: | 1.36@1050A V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 30 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 3 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 150 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 5 V |
| Operating Temperature: | -40 to 125 ℃ |
| Mounting: | Screw |
| Rad Hard: | No |
VS-ST730C18L0
电气特性 Features
| Type: | PCT |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 1800 V |
| Maximum Holding Current: | 600 mA |
| Rated Average On-State Current: | 990 A |
| Surge Current Rating: | 18700 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 1800 V |
| Peak On-State Voltage: | 1.62@2000A V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 80 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 3 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 200 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 5 V |
| Operating Temperature: | -40 to 125 ℃ |
| Mounting: | Screw |
| Rad Hard: | No |
VS-ST300C08C0
电气特性 Features
| Type: | PCT |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 800 V |
| Maximum Holding Current: | 600 mA |
| Rated Average On-State Current: | 650 A |
| Surge Current Rating: | 8380 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 800 V |
| Peak On-State Voltage: | 2.18@1635A V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 50 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 3 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 200 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 5 V |
| Operating Temperature: | -40 to 125 ℃ |
| Mounting: | Screw |
| Rad Hard: | No |
VS-VSKH71/06
电气特性 Features
| Type: | SCR Module |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 600 V |
| Maximum Holding Current: | 250 mA |
| Rated Average On-State Current: | 75 A |
| Surge Current Rating: | 1940 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 600 V |
| Peak On-State Voltage: | 1.59 V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 15 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 2.5 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 150 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 10 V |
| Operating Temperature: | -40 to 125 ℃ |
| Mounting: | Screw |
| Rad Hard: | No |
VS-ST280S04P1V
电气特性 Features
| Type: | SCR |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 400 V |
| Maximum Holding Current: | 600 mA |
| Rated Average On-State Current: | 280 A |
| Surge Current Rating: | 8220 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 400 V |
| Peak On-State Voltage: | 1.28@880A V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 30 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 3 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 150 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 5 V |
| Operating Temperature: | -40 to 125 ℃ |
| Mounting: | Stud |
| Rad Hard: | No |
VS-T90RIA120S90
电气特性 Features
| Type: | SCR |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 1200 V |
| Maximum Holding Current: | 200 mA |
| Rated Average On-State Current: | 90 A |
| Surge Current Rating: | 1780 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 1200 V |
| Peak On-State Voltage: | 1.55 V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 15 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 2.5 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 120 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 10 V |
| Operating Temperature: | -40 to 125 ℃ |
| Mounting: | Screw |
TN1515-600B

电气特性 Features
| Type: | SCR |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 600 V |
| Maximum Holding Current: | 40 mA |
| Rated Average On-State Current: | 9.5 A |
| Surge Current Rating: | 165 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 600 V |
| Peak On-State Voltage: | 1.6@30A V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 0.005 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 1.3 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 15 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 5 V |
| Operating Temperature: | -40 to 125 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
VS-ST1230C14K0LP
电气特性 Features
| Type: | SCR |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 1400 V |
| Maximum Holding Current: | 600 mA |
| Rated Average On-State Current: | 1745 A |
| Surge Current Rating: | 35100 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 1400 V |
| Peak On-State Voltage: | 1.62@4000A V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 100 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 3 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 200 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 5 V |
| Operating Temperature: | -40 to 125 ℃ |
| Mounting: | Screw |
| Rad Hard: | No |
VS-ST230C16C0L
电气特性 Features
| Type: | PCT |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 1600 V |
| Maximum Holding Current: | 600 mA |
| Rated Average On-State Current: | 410 A |
| Surge Current Rating: | 5970 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 1600 V |
| Peak On-State Voltage: | 1.69@880A V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 30 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 3 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 150 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 5 V |
| Operating Temperature: | -40 to 125 ℃ |
| Mounting: | Screw |
| Rad Hard: | No |
VS-ST300C18C1L
电气特性 Features
| Type: | PCT |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 1800 V |
| Maximum Holding Current: | 600 mA |
| Rated Average On-State Current: | 650 A |
| Surge Current Rating: | 8380 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 1800 V |
| Peak On-State Voltage: | 2.18@1635A V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 50 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 3 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 200 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 5 V |
| Operating Temperature: | -40 to 125 ℃ |
| Mounting: | Screw |
| Rad Hard: | No |
TS1220-600T

电气特性 Features
| Type: | SCR |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 600 V |
| Maximum Holding Current: | 5 mA |
| Rated Average On-State Current: | 8 A |
| Surge Current Rating: | 115 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 600 V |
| Peak On-State Voltage: | 1.6@24A V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 0.005 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 0.8 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 0.2 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 8(Min) V |
| Operating Temperature: | -40 to 125 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
VS-111RKI80
电气特性 Features
| Type: | PCT |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 800 V |
| Maximum Holding Current: | 200 mA |
| Rated Average On-State Current: | 110 A |
| Surge Current Rating: | 2180 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 800 V |
| Peak On-State Voltage: | 1.57@350A V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 20 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 2 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 120 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 10 V |
| Operating Temperature: | -40 to 140 ℃ |
| Mounting: | Stud |
| Rad Hard: | No |

更新于 2026-05-04