VS-81RIA120
电气特性 Features
- 可控硅整流器
- Thyristor PCT 1.2KV 1.99KA
TYN20-800T,127

电气特性 Features
| Type: | SCR |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 800 V |
| Maximum Holding Current: | 40 mA |
| Rated Average On-State Current: | 12.7 A |
| Surge Current Rating: | 231 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 800 V |
| Peak On-State Voltage: | 1.5@32A V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 1 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 1.3 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 32 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 5 V |
| Operating Temperature: | -40 to 150 ℃ |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
VS-VSKN26/12
电气特性 Features
| Type: | SCR Module |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 1200 V |
| Maximum Holding Current: | 200 mA |
| Rated Average On-State Current: | 27 A |
| Surge Current Rating: | 420 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 1200 V |
| Peak On-State Voltage: | 1.65 V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 15 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 2.5 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 150 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 10 V |
| Operating Temperature: | -40 to 125 ℃ |
| Mounting: | Screw |
| Rad Hard: | No |
VS-ST330C04C1
电气特性 Features
| Type: | PCT |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 400 V |
| Maximum Holding Current: | 600 mA |
| Rated Average On-State Current: | 720 A |
| Surge Current Rating: | 9420 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 400 V |
| Peak On-State Voltage: | 1.96@1810A V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 50 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 3 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 200 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 5 V |
| Operating Temperature: | -40 to 125 ℃ |
| Mounting: | Screw |
| Rad Hard: | No |
VS-ST083S04PFM1
电气特性 Features
| Type: | SCR |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 400 V |
| Maximum Holding Current: | 600 mA |
| Rated Average On-State Current: | 85 A |
| Surge Current Rating: | 2560 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 400 V |
| Peak On-State Voltage: | 2.15@300A V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 30 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 3 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 200 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 5 V |
| Operating Temperature: | -40 to 125 ℃ |
| Mounting: | Stud |
| Rad Hard: | No |
VS-VSKL105/16
电气特性 Features
| Type: | SCR Module |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 1600 V |
| Maximum Holding Current: | 250 mA |
| Rated Average On-State Current: | 105 A |
| Surge Current Rating: | 2094 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 1600 V |
| Peak On-State Voltage: | 1.8 V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 20 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 2.5 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 150 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 10 V |
| Operating Temperature: | -40 to 130 ℃ |
| Mounting: | Screw |
| Rad Hard: | No |
TS1220-600B-TR

电气特性 Features
| Type: | SCR |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 600 V |
| Maximum Holding Current: | 5 mA |
| Rated Average On-State Current: | 8 A |
| Surge Current Rating: | 115 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 600 V |
| Peak On-State Voltage: | 1.6@24A V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 0.005 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 0.8 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 0.2 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 8(Min) V |
| Operating Temperature: | -40 to 125 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
TISP5095H3BJR-S

电气特性 Features
| Type: | TSPD |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 75 V |
| Maximum Holding Current: | 600 mA |
| Surge Current Rating: | 60 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 75 V |
| Peak On-State Voltage: | 3@5A V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 0.005 mA |
| Operating Temperature: | -40 to 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
VS-111RKI120
电气特性 Features
| Type: | PCT |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 1200 V |
| Maximum Holding Current: | 200 mA |
| Rated Average On-State Current: | 110 A |
| Surge Current Rating: | 2180 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 1200 V |
| Peak On-State Voltage: | 1.57@350A V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 10 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 2 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 120 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 10 V |
| Operating Temperature: | -40 to 140 ℃ |
| Mounting: | Stud |
| Rad Hard: | No |
VS-VSKT41/14
电气特性 Features
| Type: | SCR Module |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 1400 V |
| Maximum Holding Current: | 200 mA |
| Rated Average On-State Current: | 45 A |
| Surge Current Rating: | 985 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 1400 V |
| Peak On-State Voltage: | 1.81 V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 15 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 2.5 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 150 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 10 V |
| Operating Temperature: | -40 to 125 ℃ |
| Mounting: | Screw |
| Rad Hard: | No |
VS-ST333S08PFL0
电气特性 Features
| Type: | SCR |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 800 V |
| Maximum Holding Current: | 600 mA |
| Rated Average On-State Current: | 330 A |
| Surge Current Rating: | 11520 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 800 V |
| Peak On-State Voltage: | 1.96@1810A V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 50 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 3 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 200 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 5 V |
| Operating Temperature: | -40 to 125 ℃ |
| Mounting: | Stud |
| Rad Hard: | No |
VS-VSKT162/04PBF
电气特性 Features
| Type: | SCR Module |
| Maximum Holding Current: | 200 mA |
| Surge Current Rating: | 5100 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 400 V |
| Peak On-State Voltage: | 1.54 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 150 mA |
TT425N16KOF
电气特性 Features
| Type: | PCT Module |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 1600 V |
| Maximum Holding Current: | 300 mA |
| Rated Average On-State Current: | 510 A |
| Surge Current Rating: | 14500 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 1600 V |
| Peak On-State Voltage: | 1.5@1500A V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 80 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 1.5 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 250 mA |
| Operating Temperature: | -40 to 125 ℃ |
| Mounting: | Screw |
| Rad Hard: | No |
VS-22RIA100
电气特性 Features
| Type: | SCR |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 1000 V |
| Maximum Holding Current: | 130 mA |
| Rated Average On-State Current: | 22 A |
| Surge Current Rating: | 420 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 1000 V |
| Peak On-State Voltage: | 1.7@70A V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 10 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 2 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 60 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 10 V |
| Operating Temperature: | -65 to 125 ℃ |
| Mounting: | Stud |
| Rad Hard: | No |
VS-ST1230C12K0P
电气特性 Features
| Type: | SCR |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 1200 V |
| Maximum Holding Current: | 600 mA |
| Rated Average On-State Current: | 1745 A |
| Surge Current Rating: | 35100 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 1200 V |
| Peak On-State Voltage: | 1.62@4000A V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 100 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 3 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 200 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 5 V |
| Operating Temperature: | -40 to 125 ℃ |
| Mounting: | Screw |

更新于 2026-05-04