VS-T50RIA40
电气特性 Features
| Type: | SCR |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 400 V |
| Maximum Holding Current: | 200 mA |
| Rated Average On-State Current: | 50 A |
| Surge Current Rating: | 1370 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 400 V |
| Peak On-State Voltage: | 1.6 V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 0.1 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 2.5 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 100 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 10 V |
| Operating Temperature: | -40 to 125 ℃ |
| Mounting: | Screw |
VS-22RIA120S90
电气特性 Features
| Type: | SCR |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 1200 V |
| Maximum Holding Current: | 130 mA |
| Rated Average On-State Current: | 22 A |
| Surge Current Rating: | 420 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 1200 V |
| Peak On-State Voltage: | 1.7@70A V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 10 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 2 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 60 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 10 V |
| Operating Temperature: | -65 to 125 ℃ |
| Mounting: | Stud |
| Rad Hard: | No |
VS-ST333C08CFL1
电气特性 Features
| Type: | SCR |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 800 V |
| Maximum Holding Current: | 600 mA |
| Rated Average On-State Current: | 720 A |
| Surge Current Rating: | 11500 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 800 V |
| Peak On-State Voltage: | 1.96@1810A V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 50 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 3 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 200 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 5 V |
| Operating Temperature: | -40 to 125 ℃ |
| Mounting: | Screw |
| Rad Hard: | No |
TPDV1225RG
电气特性 Features
| Type: | Alternistor |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 1200 V |
| Maximum Holding Current: | 50(Typ) mA |
| Surge Current Rating: | 390 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 1200 V |
| Peak On-State Voltage: | 1.8@35A V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 0.02 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 1.5 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 150 mA |
| Operating Temperature: | -40 to 125 ℃ |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
VS-VSKL105/06
电气特性 Features
| Type: | SCR Module |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 600 V |
| Maximum Holding Current: | 250 mA |
| Rated Average On-State Current: | 105 A |
| Surge Current Rating: | 2094 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 600 V |
| Peak On-State Voltage: | 1.8 V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 20 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 2.5 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 150 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 10 V |
| Operating Temperature: | -40 to 130 ℃ |
| Mounting: | Screw |
| Rad Hard: | No |
TPA270
电气特性 Features
| Type: | TRIAC |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 270 V |
| Maximum Holding Current: | 150(Min) mA |
| Surge Current Rating: | 16 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 270 V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 0.005 mA |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Through Hole |
VS-ST333C04CFL0
电气特性 Features
| Type: | SCR |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 400 V |
| Maximum Holding Current: | 600 mA |
| Rated Average On-State Current: | 720 A |
| Surge Current Rating: | 11500 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 400 V |
| Peak On-State Voltage: | 1.96@1810A V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 50 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 3 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 200 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 5 V |
| Operating Temperature: | -40 to 125 ℃ |
| Mounting: | Screw |
| Rad Hard: | No |
TISP8200HDMR-S
电气特性 Features
| Type: | TSPD |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 120 V |
| Maximum Holding Current: | 150(Min) mA |
| Surge Current Rating: | 60 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 120 V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 0.005 mA |
| Maximum Gate Trigger Current: | 15 mA |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
VS-ST330C14C1L
电气特性 Features
| Type: | PCT |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 1400 V |
| Maximum Holding Current: | 600 mA |
| Rated Average On-State Current: | 720 A |
| Surge Current Rating: | 9420 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 1400 V |
| Peak On-State Voltage: | 1.96@1810A V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 50 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 3 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 200 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 5 V |
| Operating Temperature: | -40 to 125 ℃ |
| Mounting: | Screw |
| Rad Hard: | No |
TISP4C220H3BJR-S

电气特性 Features
| Type: | TSPD |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 180 V |
| Maximum Holding Current: | 600 mA |
| Surge Current Rating: | 30 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 180 V |
| Peak On-State Voltage: | 3@5A V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 0.005 mA |
| Operating Temperature: | -40 to 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
VS-VSKHF200-12HKP
电气特性 Features
| Type: | SCR Module |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 1200 V |
| Maximum Holding Current: | 600 mA |
| Rated Average On-State Current: | 200 A |
| Surge Current Rating: | 8000 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 1200 V |
| Peak On-State Voltage: | 1.73@600A V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 50 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 3 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 200 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 5 V |
| Operating Temperature: | -40 to 125 ℃ |
| Mounting: | Screw |
TISP7290F3DR-S
电气特性 Features
| Type: | TSPD |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 220 V |
| Maximum Holding Current: | 150(Min) mA |
| Surge Current Rating: | 4.3 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 220 V |
| Peak On-State Voltage: | 5@5A V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 0.01 mA |
| Operating Temperature: | -65 to 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
TISP61089DR-S
电气特性 Features
| Type: | TSPD |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 100 V |
| Maximum Holding Current: | 150(Min) mA |
| Surge Current Rating: | 11 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 100 V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 0.005 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 2.5 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 5 mA |
| Operating Temperature: | -40 to 85 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
VS-VSKL71/08
电气特性 Features
| Type: | SCR Module |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 800 V |
| Maximum Holding Current: | 250 mA |
| Rated Average On-State Current: | 75 A |
| Surge Current Rating: | 1940 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 800 V |
| Peak On-State Voltage: | 1.59 V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 15 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 2.5 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 150 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 10 V |
| Operating Temperature: | -40 to 125 ℃ |
| Mounting: | Screw |
| Rad Hard: | No |
VS-ST1200C20K1P
电气特性 Features
| Type: | PCT |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 2000 V |
| Maximum Holding Current: | 600 mA |
| Rated Average On-State Current: | 1650 A |
| Surge Current Rating: | 32000 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 2000 V |
| Peak On-State Voltage: | 1.73@4000A V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 100 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 3 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 200 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 5 V |
| Operating Temperature: | -40 to 125 ℃ |
| Mounting: | Screw |

更新于 2026-05-04