TISP4400H3LMFRS
电气特性 Features
| Type: | TSPD |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 300 V |
| Maximum Holding Current: | 600 mA |
| Surge Current Rating: | 60 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 300 V |
| Peak On-State Voltage: | 3@5A V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 0.005 mA |
| Operating Temperature: | -40 to 150 ℃ |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
VS-ST083S10PFK2
电气特性 Features
| Type: | SCR |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 1000 V |
| Maximum Holding Current: | 600 mA |
| Rated Average On-State Current: | 85 A |
| Surge Current Rating: | 2560 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 1000 V |
| Peak On-State Voltage: | 2.15@300A V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 30 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 3 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 200 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 5 V |
| Operating Temperature: | -40 to 125 ℃ |
| Mounting: | Stud |
| Rad Hard: | No |
VS-80RIA80PBF
电气特性 Features
| Type: | PCT |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 800 V |
| Maximum Holding Current: | 200 mA |
| Rated Average On-State Current: | 80 A |
| Surge Current Rating: | 1990 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 800 V |
| Peak On-State Voltage: | 1.6@250A V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 15 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 2.5 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 120 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 10 V |
| Operating Temperature: | -40 to 125 ℃ |
| Mounting: | Stud |
VS-ST110S08P1V
电气特性 Features
| Type: | PCT |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 800 V |
| Maximum Holding Current: | 600 mA |
| Rated Average On-State Current: | 110 A |
| Surge Current Rating: | 2830 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 800 V |
| Peak On-State Voltage: | 1.52@350A V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 20 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 3 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 150 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 5 V |
| Operating Temperature: | -40 to 125 ℃ |
| Mounting: | Stud |
| Rad Hard: | No |
TN1215-800B-TR

电气特性 Features
| Type: | SCR |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 800 V |
| Maximum Holding Current: | 40 mA |
| Rated Average On-State Current: | 8 A |
| Surge Current Rating: | 115 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 800 V |
| Peak On-State Voltage: | 1.6@24A V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 0.005 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 1.3 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 15 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 5 V |
| Operating Temperature: | -40 to 125 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
TT600N16KOFHPSA2
电气特性 Features
| Type: | SCR |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 1600 V |
| Maximum Holding Current: | 300 mA |
| Rated Average On-State Current: | 600@Tc=85C A |
| Surge Current Rating: | 21 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 1600 V |
| Peak On-State Voltage: | 1.27@1500A V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 100 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 2 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 250 mA |
| Operating Temperature: | -40 to 125 ℃ |
| Mounting: | Screw |
| Rad Hard: | No |
VS-ST303C12LFK0
电气特性 Features
| Type: | SCR |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 1200 V |
| Maximum Holding Current: | 600 mA |
| Rated Average On-State Current: | 515 A |
| Surge Current Rating: | 8320 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 1200 V |
| Peak On-State Voltage: | 2.16@1255A V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 50 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 3 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 200 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 5 V |
| Operating Temperature: | -40 to 125 ℃ |
| Mounting: | Screw |
| Rad Hard: | No |
VS-VSKH41/16
电气特性 Features
| Type: | SCR Module |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 1600 V |
| Maximum Holding Current: | 200 mA |
| Rated Average On-State Current: | 45 A |
| Surge Current Rating: | 985 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 1600 V |
| Peak On-State Voltage: | 1.81 V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 15 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 2.5 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 150 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 10 V |
| Operating Temperature: | -40 to 125 ℃ |
| Mounting: | Screw |
| Rad Hard: | No |
VS-ST083S10PFK0
电气特性 Features
| Type: | SCR |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 1000 V |
| Maximum Holding Current: | 600 mA |
| Rated Average On-State Current: | 85 A |
| Surge Current Rating: | 2560 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 1000 V |
| Peak On-State Voltage: | 2.15@300A V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 30 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 3 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 200 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 5 V |
| Operating Temperature: | -40 to 125 ℃ |
| Mounting: | Stud |
| Rad Hard: | No |
VS-VSKH56/12
电气特性 Features
| Type: | SCR Module |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 1200 V |
| Maximum Holding Current: | 200 mA |
| Rated Average On-State Current: | 60 A |
| Surge Current Rating: | 1520 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 1200 V |
| Peak On-State Voltage: | 1.54 V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 15 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 2.5 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 150 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 10 V |
| Operating Temperature: | -40 to 125 ℃ |
| Mounting: | Screw |
| Rad Hard: | No |
VS-ST300S12P0PBF
电气特性 Features
| Type: | SCR |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 1200 V |
| Maximum Holding Current: | 600 mA |
| Rated Average On-State Current: | 300 A |
| Surge Current Rating: | 8380 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 1200 V |
| Peak On-State Voltage: | 1.66@940A V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 50 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 3 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 200 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 5 V |
| Operating Temperature: | -40 to 125 ℃ |
| Mounting: | Stud |
VS-ST330C16C1L
电气特性 Features
| Type: | PCT |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 1600 V |
| Maximum Holding Current: | 600 mA |
| Rated Average On-State Current: | 720 A |
| Surge Current Rating: | 9420 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 1600 V |
| Peak On-State Voltage: | 1.96@1810A V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 50 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 3 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 200 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 5 V |
| Operating Temperature: | -40 to 125 ℃ |
| Mounting: | Screw |
| Rad Hard: | No |
TISP4350T3BJR-S

电气特性 Features
| Type: | TSPD |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 275 V |
| Maximum Holding Current: | 150(Min) mA |
| Surge Current Rating: | 30 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 275 V |
| Peak On-State Voltage: | 3@5A V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 0.005 mA |
| Operating Temperature: | -40 to 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
VS-VSKH142/14PBF
电气特性 Features
| Type: | SCR Module |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 1400 V |
| Maximum Holding Current: | 200 mA |
| Rated Average On-State Current: | 140 A |
| Surge Current Rating: | 4712 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 1400 V |
| Peak On-State Voltage: | 1.55 V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 50 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 2.5 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 150 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 10 V |
| Operating Temperature: | -40 to 125 ℃ |
| Mounting: | Screw |
| Rad Hard: | No |
VS-ST303C04LFL0
电气特性 Features
| Type: | SCR |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 400 V |
| Maximum Holding Current: | 600 mA |
| Rated Average On-State Current: | 515 A |
| Surge Current Rating: | 8320 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 400 V |
| Peak On-State Voltage: | 2.16@1255A V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 50 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 3 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 200 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 5 V |
| Operating Temperature: | -40 to 125 ℃ |
| Mounting: | Screw |
| Rad Hard: | No |

更新于 2026-05-03