VS-VSKL162/12PBF
电气特性 Features
- 可控硅整流器
- Thyristor SCR Module 1.2KV 5.1KA
VS-VSKH91/04
电气特性 Features
| Type: | SCR Module |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 400 V |
| Maximum Holding Current: | 250 mA |
| Rated Average On-State Current: | 95 A |
| Surge Current Rating: | 2094 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 400 V |
| Peak On-State Voltage: | 1.73 V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 15 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 2.5 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 150 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 10 V |
| Operating Temperature: | -40 to 125 ℃ |
| Mounting: | Screw |
| Rad Hard: | No |
VS-25TTS08STRRPBF

电气特性 Features
| Type: | SCR |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 800 V |
| Maximum Holding Current: | 100 mA |
| Rated Average On-State Current: | 16 A |
| Surge Current Rating: | 350 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 800 V |
| Peak On-State Voltage: | 1.25@16A V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 0.5 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 2 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 45 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 10 V |
| Operating Temperature: | -40 to 125 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
VS-ST203C10CFJ1
电气特性 Features
| Type: | SCR |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 1000 V |
| Maximum Holding Current: | 600 mA |
| Rated Average On-State Current: | 370 A |
| Surge Current Rating: | 5510 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 1000 V |
| Peak On-State Voltage: | 1.72@600A V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 40 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 3 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 200 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 5 V |
| Operating Temperature: | -40 to 125 ℃ |
| Mounting: | Screw |
| Rad Hard: | No |
VS-VSKH71/08
电气特性 Features
| Type: | SCR Module |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 800 V |
| Maximum Holding Current: | 250 mA |
| Rated Average On-State Current: | 75 A |
| Surge Current Rating: | 1940 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 800 V |
| Peak On-State Voltage: | 1.59 V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 15 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 2.5 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 150 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 10 V |
| Operating Temperature: | -40 to 125 ℃ |
| Mounting: | Screw |
| Rad Hard: | No |
VS-ST303S12PFK0P
电气特性 Features
| Type: | SCR |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 1200 V |
| Maximum Holding Current: | 600 mA |
| Rated Average On-State Current: | 300 A |
| Surge Current Rating: | 8320 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 1200 V |
| Peak On-State Voltage: | 2.16@1255A V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 50 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 3 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 200 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 5 V |
| Operating Temperature: | -40 to 125 ℃ |
| Mounting: | Stud |
| Rad Hard: | No |
TPDV625
电气特性 Features
| Type: | Alternistor |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 600 V |
| Maximum Holding Current: | 50(Typ) mA |
| Surge Current Rating: | 390 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 600 V |
| Peak On-State Voltage: | 1.8@35A V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 0.02 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 1.5 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 150 mA |
| Operating Temperature: | -40 to 125 ℃ |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
TISP8211MDR-S
电气特性 Features
| Type: | TSPD |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 120 V |
| Maximum Holding Current: | 150(Min) mA |
| Surge Current Rating: | 11 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 120 V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 0.005 mA |
| Maximum Gate Trigger Current: | 5 mA |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
TISP61521DR-S
电气特性 Features
| Type: | TSPD |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 175 V |
| Maximum Holding Current: | 150(Min) mA |
| Surge Current Rating: | 15 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 175 V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 0.005 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 2 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 3 mA |
| Operating Temperature: | -40 to 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
VS-ST083S12PFK0P
电气特性 Features
| Type: | SCR |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 1200 V |
| Maximum Holding Current: | 600 mA |
| Rated Average On-State Current: | 85 A |
| Surge Current Rating: | 2560 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 1200 V |
| Peak On-State Voltage: | 2.15@300A V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 30 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 3 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 200 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 5 V |
| Operating Temperature: | -40 to 125 ℃ |
| Mounting: | Stud |
TPA270
电气特性 Features
| Type: | TRIAC |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 270 V |
| Maximum Holding Current: | 150(Min) mA |
| Surge Current Rating: | 16 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 270 V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 0.005 mA |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Through Hole |
TISP5110H3BJR-S

电气特性 Features
| Type: | TSPD |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 80 V |
| Maximum Holding Current: | 600 mA |
| Surge Current Rating: | 60 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 80 V |
| Peak On-State Voltage: | 3@5A V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 0.005 mA |
| Operating Temperature: | -40 to 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
VS-110RKI40PBF
电气特性 Features
| Type: | PCT |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 400 V |
| Maximum Holding Current: | 200 mA |
| Rated Average On-State Current: | 110 A |
| Surge Current Rating: | 2180 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 400 V |
| Peak On-State Voltage: | 1.57@350A V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 20 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 2 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 120 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 10 V |
| Operating Temperature: | -40 to 140 ℃ |
| Mounting: | Stud |
VS-ST223C08CFN1
电气特性 Features
| Type: | SCR |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 800 V |
| Maximum Holding Current: | 600 mA |
| Rated Average On-State Current: | 390 A |
| Surge Current Rating: | 6130 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 800 V |
| Peak On-State Voltage: | 1.58@600A V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 40 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 3 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 200 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 5 V |
| Operating Temperature: | -40 to 125 ℃ |
| Mounting: | Screw |
| Rad Hard: | No |
VS-ST300C20L1
电气特性 Features
| Type: | PCT |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 2000 V |
| Maximum Holding Current: | 600 mA |
| Rated Average On-State Current: | 560 A |
| Surge Current Rating: | 8380 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 2000 V |
| Peak On-State Voltage: | 2.18@1635A V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 50 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 3 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 200 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 5 V |
| Operating Temperature: | -40 to 125 ℃ |
| Mounting: | Screw |
| Rad Hard: | No |

更新于 2026-05-01