VS-VSKT170-12PBF
电气特性 Features
| Type: | SCR Module |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 1200 V |
| Maximum Holding Current: | 500 mA |
| Rated Average On-State Current: | 170 A |
| Surge Current Rating: | 5350 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 1200 V |
| Peak On-State Voltage: | 1.6 V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 50 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 3 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 200 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 5 V |
| Operating Temperature: | -40 to 130 ℃ |
| Mounting: | Screw |
VS-VSKL142/14PBF
电气特性 Features
| Type: | SCR Module |
| Surge Current Rating: | 4712 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 1400 V |
| Peak On-State Voltage: | 1.55 V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 50 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 2.5 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 150 mA |
| Operating Temperature: | -40 to 125 ℃ |
| Mounting: | Screw |
| Rad Hard: | No |
VS-ST230S04P0VPBF
电气特性 Features
| Type: | PCT |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 400 V |
| Maximum Holding Current: | 600 mA |
| Rated Average On-State Current: | 230 A |
| Surge Current Rating: | 5970 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 400 V |
| Peak On-State Voltage: | 1.55@720A V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 30 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 3 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 150 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 5 V |
| Operating Temperature: | -40 to 125 ℃ |
| Mounting: | Stud |
| Rad Hard: | No |
TS1220-600H

电气特性 Features
| Type: | SCR |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 600 V |
| Maximum Holding Current: | 5 mA |
| Rated Average On-State Current: | 8 A |
| Surge Current Rating: | 115 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 600 V |
| Peak On-State Voltage: | 1.6@24A V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 0.005 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 0.8 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 0.2 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 8(Min) V |
| Operating Temperature: | -40 to 125 ℃ |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
VS-ST180C12C1
电气特性 Features
| Type: | PCT |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 1200 V |
| Maximum Holding Current: | 600 mA |
| Rated Average On-State Current: | 350 A |
| Surge Current Rating: | 5230 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 1200 V |
| Peak On-State Voltage: | 1.96@750A V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 30 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 3 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 150 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 5 V |
| Operating Temperature: | -40 to 125 ℃ |
| Mounting: | Screw |
| Rad Hard: | No |
VS-ST700C16L0L
电气特性 Features
| Type: | PCT |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 1600 V |
| Maximum Holding Current: | 600 mA |
| Rated Average On-State Current: | 910 A |
| Surge Current Rating: | 16400 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 1600 V |
| Peak On-State Voltage: | 1.8@2000A V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 80 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 3 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 200 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 5 V |
| Operating Temperature: | -40 to 125 ℃ |
| Mounting: | Screw |
| Rad Hard: | No |
VS-ST280S04P0V
电气特性 Features
| Type: | SCR |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 400 V |
| Maximum Holding Current: | 600 mA |
| Rated Average On-State Current: | 280 A |
| Surge Current Rating: | 8220 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 400 V |
| Peak On-State Voltage: | 1.28@880A V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 30 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 3 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 150 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 5 V |
| Operating Temperature: | -40 to 125 ℃ |
| Mounting: | Stud |
| Rad Hard: | No |
VS-ST1000C22K1L
电气特性 Features
| Type: | PCT |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 2200 V |
| Maximum Holding Current: | 600 mA |
| Rated Average On-State Current: | 1473 A |
| Surge Current Rating: | 21200 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 2200 V |
| Peak On-State Voltage: | 1.8@3000A V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 100 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 3 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 200 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 5 V |
| Operating Temperature: | -40 to 125 ℃ |
| Mounting: | Screw |
| Rad Hard: | No |
VS-T50RIA40
电气特性 Features
| Type: | SCR |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 400 V |
| Maximum Holding Current: | 200 mA |
| Rated Average On-State Current: | 50 A |
| Surge Current Rating: | 1370 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 400 V |
| Peak On-State Voltage: | 1.6 V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 0.1 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 2.5 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 100 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 10 V |
| Operating Temperature: | -40 to 125 ℃ |
| Mounting: | Screw |
VS-VSKT230-20PBF
电气特性 Features
| Type: | SCR Module |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 2000 V |
| Maximum Holding Current: | 500 mA |
| Rated Average On-State Current: | 230 A |
| Surge Current Rating: | 7850 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 2000 V |
| Peak On-State Voltage: | 1.59 V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 50 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 3 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 200 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 5 V |
| Operating Temperature: | -40 to 130 ℃ |
| Mounting: | Screw |
| Rad Hard: | No |
VS-VSKT250-08PBF
电气特性 Features
| Type: | SCR Module |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 800 V |
| Maximum Holding Current: | 500 mA |
| Rated Average On-State Current: | 250 A |
| Surge Current Rating: | 8900 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 800 V |
| Peak On-State Voltage: | 1.44 V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 60 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 3 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 200 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 5 V |
| Operating Temperature: | -40 to 130 ℃ |
| Mounting: | Screw |
VS-VSKH91/14
电气特性 Features
| Type: | SCR Module |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 1400 V |
| Maximum Holding Current: | 250 mA |
| Rated Average On-State Current: | 95 A |
| Surge Current Rating: | 2094 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 1400 V |
| Peak On-State Voltage: | 1.73 V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 15 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 2.5 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 150 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 10 V |
| Operating Temperature: | -40 to 125 ℃ |
| Mounting: | Screw |
| Rad Hard: | No |
VS-ST180S20P0PBF
电气特性 Features
| Type: | PCT |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 2000 V |
| Maximum Holding Current: | 600 mA |
| Rated Average On-State Current: | 200 A |
| Surge Current Rating: | 5230 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 2000 V |
| Peak On-State Voltage: | 1.75@570A V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 30 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 3 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 150 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 5 V |
| Operating Temperature: | -40 to 125 ℃ |
| Mounting: | Stud |
| Rad Hard: | No |
VS-ST333S04PFL0
电气特性 Features
| Type: | SCR |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 400 V |
| Maximum Holding Current: | 600 mA |
| Rated Average On-State Current: | 330 A |
| Surge Current Rating: | 11520 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 400 V |
| Peak On-State Voltage: | 1.96@1810A V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 50 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 3 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 200 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 5 V |
| Operating Temperature: | -40 to 125 ℃ |
| Mounting: | Stud |
| Rad Hard: | No |
VS-ST303C04CFL1
电气特性 Features
| Type: | SCR |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 400 V |
| Maximum Holding Current: | 600 mA |
| Rated Average On-State Current: | 620 A |
| Surge Current Rating: | 8320 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 400 V |
| Peak On-State Voltage: | 2.16@1255A V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 50 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 3 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 200 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 5 V |
| Operating Temperature: | -40 to 125 ℃ |
| Mounting: | Screw |
| Rad Hard: | No |

更新于 2026-05-11