VS-ST1000C24K0
电气特性 Features
| Type: | PCT |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 2400 V |
| Maximum Holding Current: | 600 mA |
| Rated Average On-State Current: | 1473 A |
| Surge Current Rating: | 21200 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 2400 V |
| Peak On-State Voltage: | 1.8@3000A V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 100 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 3 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 200 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 5 V |
| Operating Temperature: | -40 to 125 ℃ |
| Mounting: | Screw |
VS-ST330C16L0
电气特性 Features
| Type: | PCT |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 1600 V |
| Maximum Holding Current: | 600 mA |
| Rated Average On-State Current: | 650 A |
| Surge Current Rating: | 9420 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 1600 V |
| Peak On-State Voltage: | 1.9@1730A V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 50 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 3 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 200 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 5 V |
| Operating Temperature: | -40 to 125 ℃ |
| Mounting: | Screw |
| Rad Hard: | No |
TISP4350L3BJRS

电气特性 Features
| Type: | TSPD |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 275 V |
| Maximum Holding Current: | 350 mA |
| Surge Current Rating: | 13 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 275 V |
| Peak On-State Voltage: | 3@5A V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 0.005 mA |
| Operating Temperature: | -40 to 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
VS-ST330S16P0
电气特性 Features
| Type: | SCR |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 1600 V |
| Maximum Holding Current: | 600 mA |
| Rated Average On-State Current: | 330 A |
| Surge Current Rating: | 9420 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 1600 V |
| Peak On-State Voltage: | 1.52@1000A V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 50 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 3 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 200 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 5 V |
| Operating Temperature: | -40 to 125 ℃ |
| Mounting: | Stud |
| Rad Hard: | No |
VS-VSKL56/08
电气特性 Features
| Type: | SCR Module |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 800 V |
| Maximum Holding Current: | 200 mA |
| Rated Average On-State Current: | 60 A |
| Surge Current Rating: | 1520 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 800 V |
| Peak On-State Voltage: | 1.54 V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 15 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 2.5 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 150 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 10 V |
| Operating Temperature: | -40 to 125 ℃ |
| Mounting: | Screw |
| Rad Hard: | No |
TPDV1225RG
电气特性 Features
| Type: | Alternistor |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 1200 V |
| Maximum Holding Current: | 50(Typ) mA |
| Surge Current Rating: | 390 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 1200 V |
| Peak On-State Voltage: | 1.8@35A V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 0.02 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 1.5 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 150 mA |
| Operating Temperature: | -40 to 125 ℃ |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
VS-ST1230C12K1P
电气特性 Features
| Type: | SCR |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 1200 V |
| Maximum Holding Current: | 600 mA |
| Rated Average On-State Current: | 1745 A |
| Surge Current Rating: | 35100 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 1200 V |
| Peak On-State Voltage: | 1.62@4000A V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 100 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 3 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 200 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 5 V |
| Operating Temperature: | -40 to 125 ℃ |
| Mounting: | Screw |
VS-ST300S20P0
电气特性 Features
| Type: | SCR |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 2000 V |
| Maximum Holding Current: | 600 mA |
| Rated Average On-State Current: | 300 A |
| Surge Current Rating: | 8380 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 2000 V |
| Peak On-State Voltage: | 1.66@940A V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 50 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 3 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 200 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 5 V |
| Operating Temperature: | -40 to 125 ℃ |
| Mounting: | Stud |
| Rad Hard: | No |
VS-ST110S04P0VPBF
电气特性 Features
| Type: | PCT |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 400 V |
| Maximum Holding Current: | 600 mA |
| Rated Average On-State Current: | 110 A |
| Surge Current Rating: | 2830 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 400 V |
| Peak On-State Voltage: | 1.52@350A V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 20 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 3 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 150 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 5 V |
| Operating Temperature: | -40 to 125 ℃ |
| Mounting: | Stud |
VS-ST1200C20K0
电气特性 Features
| Type: | PCT |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 2000 V |
| Maximum Holding Current: | 600 mA |
| Rated Average On-State Current: | 1650 A |
| Surge Current Rating: | 32000 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 2000 V |
| Peak On-State Voltage: | 1.73@4000A V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 100 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 3 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 200 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 5 V |
| Operating Temperature: | -40 to 125 ℃ |
| Mounting: | Screw |
| Rad Hard: | No |
VS-P125
电气特性 Features
| Type: | SCR Module |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 1200 V |
| Maximum Holding Current: | 130 mA |
| Rated Average On-State Current: | 25 A |
| Surge Current Rating: | 375 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 1200 V |
| Peak On-State Voltage: | 1.35 V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 0.1 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 2 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 60 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 10 V |
| Operating Temperature: | -40 to 125 ℃ |
| Mounting: | Screw |
VS-ST303C08LFL1
电气特性 Features
| Type: | SCR |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 800 V |
| Maximum Holding Current: | 600 mA |
| Rated Average On-State Current: | 515 A |
| Surge Current Rating: | 8320 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 800 V |
| Peak On-State Voltage: | 2.16@1255A V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 50 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 3 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 200 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 5 V |
| Operating Temperature: | -40 to 125 ℃ |
| Mounting: | Screw |
| Rad Hard: | No |
VS-VSKL105/12
电气特性 Features
| Type: | SCR Module |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 1200 V |
| Maximum Holding Current: | 250 mA |
| Rated Average On-State Current: | 105 A |
| Surge Current Rating: | 2094 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 1200 V |
| Peak On-State Voltage: | 1.8 V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 20 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 2.5 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 150 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 10 V |
| Operating Temperature: | -40 to 130 ℃ |
| Mounting: | Screw |
| Rad Hard: | No |
TISP8250DR-S
电气特性 Features
| Type: | SCR |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 250 V |
| Maximum Holding Current: | 180(Min) mA |
| Surge Current Rating: | 5 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 250 V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 0.005 mA |
| Maximum Gate Trigger Current: | 40 mA |
| Operating Temperature: | -40 to 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
TISP4C015L1NR-S
电气特性 Features
- 可控硅整流器
- Thyristor TSPD 8V

更新于 2026-05-11