VS-2N685
电气特性 Features
| Type: | SCR |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 200 V |
| Maximum Holding Current: | 20 mA |
| Rated Average On-State Current: | 16 A |
| Surge Current Rating: | 180 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 200 V |
| Peak On-State Voltage: | 2@16A V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 6 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 2 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 40 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 5 V |
| Operating Temperature: | -40 to 125 ℃ |
| Mounting: | Stud |
| Rad Hard: | No |
VS-ST180S12P1VPBF
电气特性 Features
| Type: | PCT |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 1200 V |
| Maximum Holding Current: | 600 mA |
| Rated Average On-State Current: | 200 A |
| Surge Current Rating: | 5230 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 1200 V |
| Peak On-State Voltage: | 1.75@570A V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 30 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 3 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 150 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 5 V |
| Operating Temperature: | -40 to 125 ℃ |
| Mounting: | Stud |
TN1625-600G-TR

电气特性 Features
| Type: | SCR |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 600 V |
| Maximum Holding Current: | 40 mA |
| Rated Average On-State Current: | 10 A |
| Surge Current Rating: | 199 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 600 V |
| Peak On-State Voltage: | 1.5@32A V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 0.005 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 1.3 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 25 mA |
| Operating Temperature: | -40 to 125 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
VS-ST303S04PFL0
电气特性 Features
| Type: | SCR |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 400 V |
| Maximum Holding Current: | 600 mA |
| Rated Average On-State Current: | 300 A |
| Surge Current Rating: | 8320 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 400 V |
| Peak On-State Voltage: | 2.16@1255A V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 50 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 3 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 200 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 5 V |
| Operating Temperature: | -40 to 125 ℃ |
| Mounting: | Stud |
| Rad Hard: | No |
VS-ST180S20P0
电气特性 Features
| Type: | PCT |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 2000 V |
| Maximum Holding Current: | 600 mA |
| Rated Average On-State Current: | 200 A |
| Surge Current Rating: | 5230 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 2000 V |
| Peak On-State Voltage: | 1.75@570A V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 30 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 3 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 150 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 5 V |
| Operating Temperature: | -40 to 125 ℃ |
| Mounting: | Stud |
| Rad Hard: | No |
VS-ST280C06C1
电气特性 Features
| Type: | PCT |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 600 V |
| Maximum Holding Current: | 600 mA |
| Rated Average On-State Current: | 500 A |
| Surge Current Rating: | 8220 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 600 V |
| Peak On-State Voltage: | 1.36@1050A V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 30 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 3 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 150 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 5 V |
| Operating Temperature: | -40 to 125 ℃ |
| Mounting: | Screw |
| Rad Hard: | No |
VS-ST280CH06C1
电气特性 Features
| Type: | PCT |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 600 V |
| Maximum Holding Current: | 600 mA |
| Rated Average On-State Current: | 500 A |
| Surge Current Rating: | 7500 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 600 V |
| Peak On-State Voltage: | 1.35@1000A V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 75 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 3 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 150 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 5 V |
| Operating Temperature: | -40 to 150 ℃ |
| Mounting: | Screw |
| Rad Hard: | No |
TYN20X-800T,127

电气特性 Features
| Type: | SCR |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 800 V |
| Maximum Holding Current: | 40 mA |
| Rated Average On-State Current: | 12.7 A |
| Surge Current Rating: | 231 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 800 V |
| Peak On-State Voltage: | 1.5@32A V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 1 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 1.3 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 32 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 5 V |
| Operating Temperature: | -40 to 150 ℃ |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
TYN408GRG

电气特性 Features
| Type: | SCR |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 400 V |
| Maximum Holding Current: | 45 mA |
| Rated Average On-State Current: | 5 A |
| Surge Current Rating: | 84 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 400 V |
| Peak On-State Voltage: | 1.8@16A V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 0.01 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 1.5 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 25 mA |
| Operating Temperature: | -40 to 125 ℃ |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
TISP8210MDR-S
电气特性 Features
| Type: | TSPD |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 120 V |
| Maximum Holding Current: | 150(Min) mA |
| Surge Current Rating: | 11 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 120 V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 0.005 mA |
| Maximum Gate Trigger Current: | 5 mA |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
VS-ST330S12P1PBF
电气特性 Features
| Type: | SCR |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 1200 V |
| Maximum Holding Current: | 600 mA |
| Rated Average On-State Current: | 330 A |
| Surge Current Rating: | 9420 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 1200 V |
| Peak On-State Voltage: | 1.52@1000A V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 50 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 3 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 200 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 5 V |
| Operating Temperature: | -40 to 125 ℃ |
| Mounting: | Stud |
VS-ST1200C20K1P
电气特性 Features
| Type: | PCT |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 2000 V |
| Maximum Holding Current: | 600 mA |
| Rated Average On-State Current: | 1650 A |
| Surge Current Rating: | 32000 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 2000 V |
| Peak On-State Voltage: | 1.73@4000A V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 100 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 3 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 200 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 5 V |
| Operating Temperature: | -40 to 125 ℃ |
| Mounting: | Screw |
VS-VSKL41/16
电气特性 Features
| Type: | SCR Module |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 1600 V |
| Maximum Holding Current: | 200 mA |
| Rated Average On-State Current: | 45 A |
| Surge Current Rating: | 985 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 1600 V |
| Peak On-State Voltage: | 1.81 V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 15 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 2.5 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 150 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 10 V |
| Operating Temperature: | -40 to 125 ℃ |
| Mounting: | Screw |
| Rad Hard: | No |
VS-ST1230C14K0L
电气特性 Features
| Type: | SCR |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 1400 V |
| Maximum Holding Current: | 600 mA |
| Rated Average On-State Current: | 1745 A |
| Surge Current Rating: | 35100 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 1400 V |
| Peak On-State Voltage: | 1.62@4000A V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 100 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 3 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 200 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 5 V |
| Operating Temperature: | -40 to 125 ℃ |
| Mounting: | Screw |
| Rad Hard: | No |
VS-ST230S04P0V
电气特性 Features
| Type: | PCT |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 400 V |
| Maximum Holding Current: | 600 mA |
| Rated Average On-State Current: | 230 A |
| Surge Current Rating: | 5970 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 400 V |
| Peak On-State Voltage: | 1.55@720A V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 30 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 3 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 150 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 5 V |
| Operating Temperature: | -40 to 125 ℃ |
| Mounting: | Stud |
| Rad Hard: | No |

更新于 2026-05-11