R412706000
电气特性 Features
| Minimum Frequency: | 0 GHz |
| Maximum Frequency: | 2 GHz |
| Impedance: | 50 Ohm |
| Maximum Power Rating: | 100 W |
| Connector Type: | N |
| Attenuation Tolerance: | ±0.35 dB |
| Maximum Attenuation: | 6(Typ) dB |
| Maximum VSWR: | 1.15 |
| Rad Hard: | No |
| Family: | R412.706.000 |
R416006000
电气特性 Features
| Rad Hard: | No |
| Family: | R416.006.000 |
R413800121
电气特性 Features
| Rad Hard: | No |
| Family: | R413.800.121 |
R417720128
电气特性 Features
| Minimum Frequency: | 0 GHz |
| Maximum Frequency: | 2 GHz |
| Impedance: | 50 Ohm |
| Maximum Power Rating: | 5000 W |
| Connector Type: | N |
| Attenuation Tolerance: | ±1 dB |
| Maximum Attenuation: | 20(Typ) dB |
| Maximum VSWR: | 1.25 |
| Rad Hard: | No |
| Family: | R417.720.128 |
R412505124
电气特性 Features
| Minimum Frequency: | 0 GHz |
| Maximum Frequency: | 3 GHz |
| Impedance: | 50 Ohm |
| Maximum Power Rating: | 1 W |
| Connector Type: | TNC |
| Attenuation Tolerance: | ±0.5 dB |
| Maximum Attenuation: | 5(Typ) dB |
| Maximum VSWR: | 1.3 |
| Rad Hard: | No |
TDA5210
电气特性 Features
| Category: | Receiver |
| Operating Band Frequency: | 400 to 440|810 to 870 MHz |
| Maximum RF Operating Frequency: | 870 MHz |
| Modulation Technique: | ASK|FSK |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
EXB-24AT4AR3X
电气特性 Features
| Pin Count: | 4 |
| Minimum Frequency: | 0 GHz |
| Maximum Frequency: | 3 GHz |
| Impedance: | 50 Ohm |
| Maximum Power Rating: | 0.04 W |
| Attenuation Tolerance: | ±0.3 dB |
| Maximum Attenuation: | 4 dB |
| Maximum VSWR: | 1.3 |
| Rad Hard: | No |
| Family: | EXB24AT |
R414410000
电气特性 Features
| Minimum Frequency: | 0 GHz |
| Maximum Frequency: | 8 GHz |
| Impedance: | 50 Ohm |
| Maximum Power Rating: | 100 W |
| Connector Type: | BNC |
| Attenuation Tolerance: | ±0.5 dB |
| Maximum Attenuation: | 10(Typ) dB |
| Maximum VSWR: | 1.25 |
| Rad Hard: | No |
| Family: | R414.410.000 |
EXB-24AB1GR8X
电气特性 Features
| Pin Count: | 4 |
| Minimum Frequency: | 0 GHz |
| Maximum Frequency: | 2.5 GHz |
| Impedance: | 300 Ohm |
| Maximum Power Rating: | 0.04 W |
| Attenuation Tolerance: | ±0.8 dB |
| Maximum Attenuation: | 1 dB |
| Maximum VSWR: | 1.2 |
| Rad Hard: | No |
| Family: | EXB24AB |
TRF6900APT
电气特性 Features
| Category: | Transceiver |
| Operating Band Frequency: | 850 to 950 MHz |
| Maximum RF Operating Frequency: | 950 MHz |
| Operating Supply Voltage: | 2.5|3.3 V |
| Rad Hard: | No |
MAX7033EUI+
电气特性 Features
| Category: | Receiver |
| Operating Band Frequency: | 300 to 450 MHz |
| Maximum RF Operating Frequency: | 450 MHz |
| Modulation Technique: | ASK |
| Operating Supply Voltage: | 3.3|5 V |
| Rad Hard: | No |
MAX2902ETI+
电气特性 Features
| Category: | Transmitter |
| Operating Band Frequency: | 902 to 928 MHz |
| Maximum RF Operating Frequency: | 928 MHz |
| Modulation Technique: | ASK|BPSK|OOK |
| Operating Supply Voltage: | 4.5 V |
| Rad Hard: | No |
NRF24AP2-8CHQ32-TRAY
电气特性 Features
| Category: | Transceiver |
| Operating Band Frequency: | 2400 to 2483.5 MHz |
| Maximum RF Operating Frequency: | 2483.5 MHz |
| Modulation Technique: | GFSK |
| Operating Supply Voltage: | 3 V |
| Rad Hard: | No |
NRF24LE1-F16Q32-R
电气特性 Features
| Category: | Transceiver |
| Operating Band Frequency: | 2400 to 2525 MHz |
| Maximum RF Operating Frequency: | 2525 MHz |
| Modulation Technique: | GFSK |
| Operating Supply Voltage: | 3 V |
| Rad Hard: | No |
CC1010PAG
电气特性 Features
| Category: | Transceiver |
| Operating Band Frequency: | 300 to 1000 MHz |
| Maximum RF Operating Frequency: | 1000 MHz |
| Modulation Technique: | FSK |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V |
| Rad Hard: | No |

更新于 2026-05-03