VS-ST730C14L1L
电气特性 Features
| Type: | PCT |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 1400 V |
| Maximum Holding Current: | 600 mA |
| Rated Average On-State Current: | 990 A |
| Surge Current Rating: | 18700 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 1400 V |
| Peak On-State Voltage: | 1.62@2000A V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 80 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 3 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 200 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 5 V |
| Operating Temperature: | -40 to 125 ℃ |
| Mounting: | Screw |
| Rad Hard: | No |
VS-VSKL41/10
电气特性 Features
| Type: | SCR Module |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 1000 V |
| Maximum Holding Current: | 200 mA |
| Rated Average On-State Current: | 45 A |
| Surge Current Rating: | 985 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 1000 V |
| Peak On-State Voltage: | 1.81 V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 15 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 2.5 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 150 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 10 V |
| Operating Temperature: | -40 to 125 ℃ |
| Mounting: | Screw |
| Rad Hard: | No |
TN22-1500T

电气特性 Features
| Type: | SCR |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 400 V |
| Maximum Holding Current: | 175(Min) mA |
| Rated Average On-State Current: | 1.8 A |
| Surge Current Rating: | 22 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 400 V |
| Peak On-State Voltage: | 3.1@2A V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 0.1 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 3 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 1.5 mA |
| Operating Temperature: | -40 to 110 ℃ |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
VS-180RKI40
电气特性 Features
| Type: | PCT |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 400 V |
| Maximum Holding Current: | 600 mA |
| Rated Average On-State Current: | 180 A |
| Surge Current Rating: | 4000 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 400 V |
| Peak On-State Voltage: | 1.35@570A V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 30 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 2.5 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 150 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 5 V |
| Operating Temperature: | -40 to 125 ℃ |
| Mounting: | Stud |
| Rad Hard: | No |
TPA0234G
电气特性 Features
- 可控硅整流器
- SENSITIVE GATE SILICON CONTROLLED RECTIFIERS
TPP25011RL
电气特性 Features
| Type: | SCR |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 250 V |
| Maximum Holding Current: | 180(Min) mA |
| Surge Current Rating: | 5 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 250 V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 0.006 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 1.35 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 40 mA |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
TS420-600T

电气特性 Features
| Type: | SCR |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 600 V |
| Maximum Holding Current: | 5 mA |
| Rated Average On-State Current: | 2.5 A |
| Surge Current Rating: | 33 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 600 V |
| Peak On-State Voltage: | 1.6@8A V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 0.005 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 0.8 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 0.2 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 5 V |
| Operating Temperature: | -40 to 125 ℃ |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
VS-16TTS12-M3

电气特性 Features
| Type: | SCR |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 1200 V |
| Maximum Holding Current: | 150 mA |
| Rated Average On-State Current: | 10 A |
| Surge Current Rating: | 200 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 1200 V |
| Peak On-State Voltage: | 1.4@10A V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 0.5 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 2 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 60 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 10 V |
| Operating Temperature: | -40 to 125 ℃ |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
VS-ST110S12P1VPBF
电气特性 Features
| Type: | PCT |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 1200 V |
| Maximum Holding Current: | 600 mA |
| Rated Average On-State Current: | 110 A |
| Surge Current Rating: | 2830 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 1200 V |
| Peak On-State Voltage: | 1.52@350A V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 20 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 3 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 150 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 5 V |
| Operating Temperature: | -40 to 125 ℃ |
| Mounting: | Stud |
VS-ST780C06L0L
电气特性 Features
| Type: | PCT |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 600 V |
| Maximum Holding Current: | 600 mA |
| Rated Average On-State Current: | 1350 A |
| Surge Current Rating: | 25600 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 600 V |
| Peak On-State Voltage: | 1.31@3600A V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 80 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 3 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 200 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 5 V |
| Operating Temperature: | -40 to 125 ℃ |
| Mounting: | Screw |
| Rad Hard: | No |
VS-ST380CH06C1
电气特性 Features
| Type: | PCT |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 600 V |
| Maximum Holding Current: | 600 mA |
| Rated Average On-State Current: | 960 A |
| Surge Current Rating: | 13000 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 600 V |
| Peak On-State Voltage: | 1.58@2900A V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 100 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 3 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 200 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 5 V |
| Operating Temperature: | -40 to 150 ℃ |
| Mounting: | Screw |
| Rad Hard: | No |
VS-2N688
电气特性 Features
| Type: | SCR |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 400 V |
| Maximum Holding Current: | 20 mA |
| Rated Average On-State Current: | 16 A |
| Surge Current Rating: | 180 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 400 V |
| Peak On-State Voltage: | 2@16A V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 4 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 2 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 40 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 5 V |
| Operating Temperature: | -40 to 125 ℃ |
| Mounting: | Stud |
| Rad Hard: | No |
VS-80RIA120PBF
电气特性 Features
| Type: | PCT |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 1200 V |
| Maximum Holding Current: | 200 mA |
| Rated Average On-State Current: | 80 A |
| Surge Current Rating: | 1990 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 1200 V |
| Peak On-State Voltage: | 1.6@250A V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 15 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 2.5 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 120 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 10 V |
| Operating Temperature: | -40 to 125 ℃ |
| Mounting: | Stud |
TN2540-800G-TR

电气特性 Features
| Type: | SCR |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 800 V |
| Maximum Holding Current: | 50 mA |
| Rated Average On-State Current: | 16 A |
| Surge Current Rating: | 314 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 800 V |
| Peak On-State Voltage: | 1.6@50A V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 0.005 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 1.3 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 40 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 5 V |
| Operating Temperature: | -40 to 125 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
VS-ST180S04P0VPBF
电气特性 Features
| Type: | PCT |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 400 V |
| Maximum Holding Current: | 600 mA |
| Rated Average On-State Current: | 200 A |
| Surge Current Rating: | 5230 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 400 V |
| Peak On-State Voltage: | 1.75@570A V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 30 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 3 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 150 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 5 V |
| Operating Temperature: | -40 to 125 ℃ |
| Mounting: | Stud |

更新于 2026-05-03