VS-ST230C12C0
电气特性 Features
| Type: | PCT |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 1200 V |
| Maximum Holding Current: | 600 mA |
| Rated Average On-State Current: | 410 A |
| Surge Current Rating: | 5970 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 1200 V |
| Peak On-State Voltage: | 1.69@880A V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 30 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 3 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 150 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 5 V |
| Operating Temperature: | -40 to 125 ℃ |
| Mounting: | Screw |
| Rad Hard: | No |
VS-ST1280C06K0
电气特性 Features
| Type: | SCR |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 600 V |
| Maximum Holding Current: | 600 mA |
| Rated Average On-State Current: | 2310 A |
| Surge Current Rating: | 44500 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 600 V |
| Peak On-State Voltage: | 1.44@8000A V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 100 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 3 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 200 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 5 V |
| Operating Temperature: | -40 to 125 ℃ |
| Mounting: | Screw |
VS-ST730C16L0
电气特性 Features
| Type: | PCT |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 1600 V |
| Maximum Holding Current: | 600 mA |
| Rated Average On-State Current: | 990 A |
| Surge Current Rating: | 18700 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 1600 V |
| Peak On-State Voltage: | 1.62@2000A V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 80 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 3 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 200 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 5 V |
| Operating Temperature: | -40 to 125 ℃ |
| Mounting: | Screw |
| Rad Hard: | No |
VS-ST303C08CFN1
电气特性 Features
| Type: | SCR |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 800 V |
| Maximum Holding Current: | 600 mA |
| Rated Average On-State Current: | 620 A |
| Surge Current Rating: | 8320 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 800 V |
| Peak On-State Voltage: | 2.16@1255A V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 50 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 3 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 200 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 5 V |
| Operating Temperature: | -40 to 125 ℃ |
| Mounting: | Screw |
| Rad Hard: | No |
VS-P404W
电气特性 Features
| Type: | SCR Module |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 1000 V |
| Maximum Holding Current: | 130 mA |
| Rated Average On-State Current: | 40 A |
| Surge Current Rating: | 400 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 1000 V |
| Peak On-State Voltage: | 1.4 V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 0.1 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 2 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 60 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 10 V |
| Operating Temperature: | -40 to 125 ℃ |
| Mounting: | Screw |
| Rad Hard: | No |
VS-ST300C16C0
电气特性 Features
| Type: | PCT |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 1600 V |
| Maximum Holding Current: | 600 mA |
| Rated Average On-State Current: | 650 A |
| Surge Current Rating: | 8380 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 1600 V |
| Peak On-State Voltage: | 2.18@1635A V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 50 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 3 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 200 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 5 V |
| Operating Temperature: | -40 to 125 ℃ |
| Mounting: | Screw |
| Rad Hard: | No |
VS-VSKT142/08PBF
电气特性 Features
| Type: | SCR Module |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 800 V |
| Maximum Holding Current: | 200 mA |
| Rated Average On-State Current: | 140 A |
| Surge Current Rating: | 4712 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 800 V |
| Peak On-State Voltage: | 1.55 V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 50 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 2.5 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 150 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 10 V |
| Operating Temperature: | -40 to 125 ℃ |
| Mounting: | Screw |
| Rad Hard: | No |
VS-ST180S16P0
电气特性 Features
| Type: | PCT |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 1600 V |
| Maximum Holding Current: | 600 mA |
| Rated Average On-State Current: | 200 A |
| Surge Current Rating: | 5230 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 1600 V |
| Peak On-State Voltage: | 1.75@570A V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 30 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 3 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 150 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 5 V |
| Operating Temperature: | -40 to 125 ℃ |
| Mounting: | Stud |
| Rad Hard: | No |
VS-ST183C08CFL1
电气特性 Features
| Type: | SCR |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 800 V |
| Maximum Holding Current: | 600 mA |
| Rated Average On-State Current: | 370 A |
| Surge Current Rating: | 5130 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 800 V |
| Peak On-State Voltage: | 1.8@600A V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 40 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 3 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 200 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 5 V |
| Operating Temperature: | -40 to 125 ℃ |
| Mounting: | Screw |
| Rad Hard: | No |
VS-30TPS16PBF

电气特性 Features
| Type: | SCR |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 1600 V |
| Maximum Holding Current: | 100 mA |
| Rated Average On-State Current: | 20 A |
| Surge Current Rating: | 300 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 1600 V |
| Peak On-State Voltage: | 1.3@20A V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 0.5 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 2 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 45 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 10 V |
| Operating Temperature: | -40 to 125 ℃ |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
TISP7015DR-S
电气特性 Features
| Type: | TSPD |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 8 V |
| Maximum Holding Current: | 30(Min) mA |
| Surge Current Rating: | 4 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 8 V |
| Peak On-State Voltage: | 4@5A V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 0.004 mA |
| Operating Temperature: | -40 to 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
VS-ST183S04PFL0
电气特性 Features
| Type: | SCR |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 400 V |
| Maximum Holding Current: | 600 mA |
| Rated Average On-State Current: | 195 A |
| Surge Current Rating: | 5130 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 400 V |
| Peak On-State Voltage: | 1.8@600A V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 40 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 3 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 200 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 5 V |
| Operating Temperature: | -40 to 125 ℃ |
| Mounting: | Stud |
| Rad Hard: | No |
VS-ST083S04PFM1P
电气特性 Features
| Type: | SCR |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 400 V |
| Maximum Holding Current: | 600 mA |
| Rated Average On-State Current: | 85 A |
| Surge Current Rating: | 2560 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 400 V |
| Peak On-State Voltage: | 2.15@300A V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 30 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 3 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 200 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 5 V |
| Operating Temperature: | -40 to 125 ℃ |
| Mounting: | Stud |
| Rad Hard: | No |
VS-VSKL56/04
电气特性 Features
| Type: | SCR Module |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 400 V |
| Maximum Holding Current: | 200 mA |
| Rated Average On-State Current: | 60 A |
| Surge Current Rating: | 1520 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 400 V |
| Peak On-State Voltage: | 1.54 V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 15 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 2.5 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 150 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 10 V |
| Operating Temperature: | -40 to 125 ℃ |
| Mounting: | Screw |
| Rad Hard: | No |
VS-110RKI40
电气特性 Features
| Type: | PCT |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 400 V |
| Maximum Holding Current: | 200 mA |
| Rated Average On-State Current: | 110 A |
| Surge Current Rating: | 2180 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 400 V |
| Peak On-State Voltage: | 1.57@350A V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 10 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 2 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 120 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 10 V |
| Operating Temperature: | -40 to 140 ℃ |
| Mounting: | Stud |
| Rad Hard: | No |

更新于 2026-05-11