TT92N12KOF
电气特性 Features
| Type: | PCT Module |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 1200 V |
| Rated Average On-State Current: | 92 A |
| Surge Current Rating: | 1800 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 1200 V |
| Mounting: | Screw |
| Rad Hard: | No |
TISP7038L1DR-S
电气特性 Features
| Type: | TSPD |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 28 V |
| Maximum Holding Current: | 30(Min) mA |
| Surge Current Rating: | 9 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 28 V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 0.004 mA |
| Operating Temperature: | -40 to 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
TYN20-800T,127

电气特性 Features
| Type: | SCR |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 800 V |
| Maximum Holding Current: | 40 mA |
| Rated Average On-State Current: | 12.7 A |
| Surge Current Rating: | 231 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 800 V |
| Peak On-State Voltage: | 1.5@32A V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 1 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 1.3 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 32 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 5 V |
| Operating Temperature: | -40 to 150 ℃ |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
TN22-1500T

电气特性 Features
| Type: | SCR |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 400 V |
| Maximum Holding Current: | 175(Min) mA |
| Rated Average On-State Current: | 1.8 A |
| Surge Current Rating: | 22 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 400 V |
| Peak On-State Voltage: | 3.1@2A V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 0.1 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 3 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 1.5 mA |
| Operating Temperature: | -40 to 110 ℃ |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
VS-ST1230C16K0LP
电气特性 Features
| Type: | SCR |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 1600 V |
| Maximum Holding Current: | 600 mA |
| Rated Average On-State Current: | 1745 A |
| Surge Current Rating: | 35100 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 1600 V |
| Peak On-State Voltage: | 1.62@4000A V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 100 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 3 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 200 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 5 V |
| Operating Temperature: | -40 to 125 ℃ |
| Mounting: | Screw |
| Rad Hard: | No |
VS-25TTS08PBF
电气特性 Features
| Type: | SCR |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 800 V |
| Maximum Holding Current: | 100 mA |
| Rated Average On-State Current: | 16 A |
| Surge Current Rating: | 350 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 800 V |
| Peak On-State Voltage: | 1.25@16A V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 0.5 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 2 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 45 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 10 V |
| Operating Temperature: | -40 to 125 ℃ |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
TPDV625
电气特性 Features
| Type: | Alternistor |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 600 V |
| Maximum Holding Current: | 50(Typ) mA |
| Surge Current Rating: | 390 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 600 V |
| Peak On-State Voltage: | 1.8@35A V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 0.02 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 1.5 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 150 mA |
| Operating Temperature: | -40 to 125 ℃ |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
VS-ST230S16P0PBF
电气特性 Features
| Type: | PCT |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 1600 V |
| Maximum Holding Current: | 600 mA |
| Rated Average On-State Current: | 230 A |
| Surge Current Rating: | 5970 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 1600 V |
| Peak On-State Voltage: | 1.55@720A V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 30 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 3 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 150 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 5 V |
| Operating Temperature: | -40 to 125 ℃ |
| Mounting: | Stud |
| Rad Hard: | No |
VS-VSKH162/04PBF
电气特性 Features
| Type: | SCR Module |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 400 V |
| Maximum Holding Current: | 200 mA |
| Rated Average On-State Current: | 160 A |
| Surge Current Rating: | 5100 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 400 V |
| Peak On-State Voltage: | 1.54 V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 50 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 2.5 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 150 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 10 V |
| Operating Temperature: | -40 to 125 ℃ |
| Mounting: | Screw |
| Rad Hard: | No |
VS-ST300C08C0L
电气特性 Features
| Type: | PCT |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 800 V |
| Maximum Holding Current: | 600 mA |
| Rated Average On-State Current: | 650 A |
| Surge Current Rating: | 8380 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 800 V |
| Peak On-State Voltage: | 2.18@1635A V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 50 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 3 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 200 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 5 V |
| Operating Temperature: | -40 to 125 ℃ |
| Mounting: | Screw |
| Rad Hard: | No |
TISP4380F3SLS
电气特性 Features
| Type: | TSPD |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 270 V |
| Maximum Holding Current: | 150(Min) mA |
| Surge Current Rating: | 6 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 270 V |
| Peak On-State Voltage: | 3@5A V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 0.01 mA |
| Operating Temperature: | -40 to 150 ℃ |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
TISP7180F3DR-S
电气特性 Features
| Type: | TSPD |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 145 V |
| Maximum Holding Current: | 150(Min) mA |
| Surge Current Rating: | 4.3 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 145 V |
| Peak On-State Voltage: | 5@5A V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 0.01 mA |
| Operating Temperature: | -65 to 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
TISP4350H3BJR-S

电气特性 Features
| Type: | TSPD |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 275 V |
| Maximum Holding Current: | 600 mA |
| Surge Current Rating: | 500 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 275 V |
| Peak On-State Voltage: | 3@5A V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 0.005 mA |
| Operating Temperature: | -40 to 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
VS-VSKH170-12PBF
电气特性 Features
| Type: | SCR Module |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 1200 V |
| Maximum Holding Current: | 500 mA |
| Rated Average On-State Current: | 170 A |
| Surge Current Rating: | 5350 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 1200 V |
| Peak On-State Voltage: | 1.6 V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 50 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 3 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 200 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 5 V |
| Operating Temperature: | -40 to 130 ℃ |
| Mounting: | Screw |
VS-VSKH136/08PBF
电气特性 Features
| Type: | SCR Module |
| Repetitive Peak Reverse Voltage: | 800 V |
| Maximum Holding Current: | 200 mA |
| Rated Average On-State Current: | 135 A |
| Surge Current Rating: | 3360 A |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage: | 800 V |
| Peak On-State Voltage: | 1.57 V |
| Repetitive Peak Off-State Current: | 50 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage: | 2.5 V |
| Maximum Gate Trigger Current: | 150 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage: | 10 V |
| Operating Temperature: | -40 to 125 ℃ |
| Mounting: | Screw |
| Rad Hard: | No |

更新于 2026-05-03