NRF24LE1-F16Q24-R
电气特性 Features
| Category: | Transceiver |
| Operating Band Frequency: | 2400 to 2525 MHz |
| Maximum RF Operating Frequency: | 2525 MHz |
| Modulation Technique: | GFSK |
| Operating Supply Voltage: | 3 V |
| Rad Hard: | No |
R414525000
电气特性 Features
| Minimum Frequency: | 0 GHz |
| Maximum Frequency: | 12.4 GHz |
| Impedance: | 50 Ohm |
| Maximum Power Rating: | 100 W |
| Connector Type: | TNC |
| Attenuation Tolerance: | ±1.2 dB |
| Maximum Attenuation: | 25(Typ) dB |
| Maximum VSWR: | 1.3 |
| Rad Hard: | No |
| Family: | R414.525.000 |
TDA5212XUMA1
电气特性 Features
| Category: | Receiver |
| Operating Band Frequency: | 902 to 928 MHz |
| Maximum RF Operating Frequency: | 928 MHz |
| Modulation Technique: | ASK/FSK |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Rad Hard: | No |
MAX7030HATJ+T
电气特性 Features
| Category: | Transceiver |
| Operating Band Frequency: | 315 to 433.92 MHz |
| Maximum RF Operating Frequency: | 433.92 MHz |
| Modulation Technique: | ASK|OOK |
| Operating Supply Voltage: | 2.7|5 V |
| Rad Hard: | No |
TGL4201-02
电气特性 Features
| Pin Count: | 6 |
| Minimum Frequency: | 0 GHz |
| Maximum Frequency: | 40 GHz |
| Maximum Attenuation: | 2(Typ) dB |
| Rad Hard: | No |
| Family: | TGL4201-02 |
MAX1470EUI+T
电气特性 Features
| Category: | Receiver |
| Operating Band Frequency: | 250 to 500 MHz |
| Maximum RF Operating Frequency: | 500 MHz |
| Modulation Technique: | ASK |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V |
| Rad Hard: | No |
R416103000
电气特性 Features
| Minimum Frequency: | 0 GHz |
| Maximum Frequency: | 18 GHz |
| Impedance: | 50 Ohm |
| Maximum Power Rating: | 300 W |
| Connector Type: | SMA |
| Attenuation Tolerance: | ±0.5 dB |
| Maximum Attenuation: | 3(Typ) dB |
| Maximum VSWR: | 1.4 |
| Rad Hard: | No |
| Family: | R416.103.000 |
R412517124
电气特性 Features
| Minimum Frequency: | 0 GHz |
| Maximum Frequency: | 3 GHz |
| Impedance: | 50 Ohm |
| Maximum Power Rating: | 1 W |
| Connector Type: | TNC |
| Attenuation Tolerance: | ±0.5 dB |
| Maximum Attenuation: | 17(Typ) dB |
| Maximum VSWR: | 1.3 |
| Rad Hard: | No |
CC2500RGPR
电气特性 Features
| Category: | RF Transceiver |
| Operating Band Frequency: | 2400 to 2483.5 MHz |
| Maximum RF Operating Frequency: | 2483.5 MHz |
| Modulation Technique: | FSK|OOK|GFSK|MSK |
| Operating Supply Voltage: | 2.5|3.3 V |
| Rad Hard: | No |
R414725000
电气特性 Features
| Minimum Frequency: | 0 GHz |
| Maximum Frequency: | 12.4 GHz |
| Impedance: | 50 Ohm |
| Maximum Power Rating: | 100 W |
| Connector Type: | N |
| Attenuation Tolerance: | ±1.2 dB |
| Maximum Attenuation: | 25(Typ) dB |
| Maximum VSWR: | 1.25 |
| Rad Hard: | No |
| Family: | R414.725.000 |
BH1417F-E2
电气特性 Features
| Category: | Transmitter |
| Operating Band Frequency: | 87.7 to 107.9 MHz |
| Maximum RF Operating Frequency: | 107.9 MHz |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Rad Hard: | No |
DNT2400P
电气特性 Features
| Category: | Transceiver |
| Operating Band Frequency: | 2400 MHz |
| Maximum RF Operating Frequency: | 2467.1 MHz |
| Modulation Technique: | MSK|FSK |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Rad Hard: | No |
MAX2830ETM+T
电气特性 Features
| Category: | Transceiver |
| Operating Band Frequency: | 2400 to 2500 MHz |
| Maximum RF Operating Frequency: | 2500 MHz |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V |
| Rad Hard: | No |
SI4710-B30-GM
电气特性 Features
| Category: | Transmitter |
| Operating Band Frequency: | 76 to 108 MHz |
| Maximum RF Operating Frequency: | 108 MHz |
| Modulation Technique: | FM |
| Operating Supply Voltage: | 3.3|5 V |
| Rad Hard: | No |
R413830121
电气特性 Features
| Minimum Frequency: | 0 GHz |
| Maximum Frequency: | 26.5 GHz |
| Impedance: | 50 Ohm |
| Maximum Power Rating: | 100 W |
| Connector Type: | SMA |
| Attenuation Tolerance: | ±1.2 dB |
| Maximum Attenuation: | 30(Typ) dB |
| Maximum VSWR: | 1.5 |
| Rad Hard: | No |
| Family: | R413.830.121 |

更新于 2026-05-11