R417610110
电气特性 Features
| Minimum Frequency: | 0 GHz |
| Maximum Frequency: | 4 GHz |
| Impedance: | 50 Ohm |
| Maximum Power Rating: | 5000 W |
| Connector Type: | TNC |
| Attenuation Tolerance: | ±0.6 dB |
| Maximum Attenuation: | 10(Typ) dB |
| Maximum VSWR: | 1.35 |
| Rad Hard: | No |
| Family: | R417.610.110 |
NRF24L01P-R7
电气特性 Features
| Category: | Transceiver |
| Operating Band Frequency: | 2400 MHz |
| Maximum RF Operating Frequency: | 2400 MHz |
| Modulation Technique: | GFSK |
| Operating Supply Voltage: | 3 V |
| Rad Hard: | No |
R414520000
电气特性 Features
| Minimum Frequency: | 0 GHz |
| Maximum Frequency: | 12.4 GHz |
| Impedance: | 50 Ohm |
| Maximum Power Rating: | 100 W |
| Connector Type: | TNC |
| Attenuation Tolerance: | ±0.7 dB |
| Maximum Attenuation: | 20(Typ) dB |
| Maximum VSWR: | 1.3 |
| Rad Hard: | No |
| Family: | R414.520.000 |
DS90C3201VS/NOPB
电气特性 Features
| Category: | Transmitter |
| Operating Band Frequency: | 8 to 135 MHz |
| Maximum RF Operating Frequency: | 135 MHz |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V |
| Rad Hard: | No |
HMC939LP4E
电气特性 Features
| Number of Bits: | 5 |
| Maximum Frequency: | 33000 MHz |
| Rad Hard: | No |
DR4103
电气特性 Features
| Category: | Transmitter |
| Operating Band Frequency: | 303.625 to 304.025 MHz |
| Maximum RF Operating Frequency: | 304.025 MHz |
| Modulation Technique: | ASK|OOK |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V |
| Rad Hard: | No |
R417020120
电气特性 Features
| Minimum Frequency: | 0 GHz |
| Maximum Frequency: | 3 GHz |
| Impedance: | 50 Ohm |
| Maximum Power Rating: | 5000 W |
| Connector Type: | N |
| Attenuation Tolerance: | ±2 dB |
| Maximum Attenuation: | 20(Typ) dB |
| Maximum VSWR: | 1.35 |
| Rad Hard: | No |
| Family: | R417.020.120 |
R412518124
电气特性 Features
| Minimum Frequency: | 0 GHz |
| Maximum Frequency: | 3 GHz |
| Impedance: | 50 Ohm |
| Maximum Power Rating: | 1 W |
| Connector Type: | TNC |
| Attenuation Tolerance: | ±0.5 dB |
| Maximum Attenuation: | 18(Typ) dB |
| Maximum VSWR: | 1.3 |
| Rad Hard: | No |
R416010000
电气特性 Features
| Minimum Frequency: | 0 GHz |
| Maximum Frequency: | 18 GHz |
| Impedance: | 50 Ohm |
| Maximum Power Rating: | 300 W |
| Connector Type: | N |
| Attenuation Tolerance: | ±0.5 dB |
| Maximum Attenuation: | 10(Typ) dB |
| Maximum VSWR: | 1.4 |
| Rad Hard: | No |
| Family: | R416.010.000 |
TRC104
电气特性 Features
| Category: | Transceiver |
| Operating Band Frequency: | 2400 MHz |
| Maximum RF Operating Frequency: | 2527 MHz |
| Modulation Technique: | GFSK |
| Operating Supply Voltage: | 2.5|3.3 V |
| Rad Hard: | No |
TDK5111
电气特性 Features
| Category: | Transmitter |
| Operating Band Frequency: | 314 to 317 MHz |
| Maximum RF Operating Frequency: | 317 MHz |
| Modulation Technique: | ASK|FSK |
| Operating Supply Voltage: | 2.5|3.3 V |
SX1278IMLTRT
电气特性 Features
| Category: | Transceiver |
| Operating Band Frequency: | 137 to 525 MHz |
| Maximum RF Operating Frequency: | 525 MHz |
| Modulation Technique: | FSK|GFSK|MSK|GMSK|LoRa|OOK |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V |
| Rad Hard: | No |
R412705000
电气特性 Features
| Minimum Frequency: | 0 GHz |
| Maximum Frequency: | 2 GHz |
| Impedance: | 50 Ohm |
| Maximum Power Rating: | 100 W |
| Connector Type: | N |
| Attenuation Tolerance: | ±0.35 dB |
| Maximum Attenuation: | 5(Typ) dB |
| Maximum VSWR: | 1.15 |
| Rad Hard: | No |
| Family: | R412.705.000 |
MAX7033EUI+
电气特性 Features
| Category: | Receiver |
| Operating Band Frequency: | 300 to 450 MHz |
| Maximum RF Operating Frequency: | 450 MHz |
| Modulation Technique: | ASK |
| Operating Supply Voltage: | 3.3|5 V |
| Rad Hard: | No |
EXB-24AT9AR5X
电气特性 Features
| Pin Count: | 4 |
| Rad Hard: | No |
| Family: | EXB24AT |

更新于 2026-05-11