MAX7034AUI+T
电气特性 Features
| Category: | Receiver |
| Operating Band Frequency: | 300 to 450 MHz |
| Maximum RF Operating Frequency: | 450 MHz |
| Modulation Technique: | ASK |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Rad Hard: | No |
R413825000
电气特性 Features
| Minimum Frequency: | 0 GHz |
| Maximum Frequency: | 18 GHz |
| Impedance: | 50 Ohm |
| Maximum Power Rating: | 100 W |
| Connector Type: | SMA |
| Attenuation Tolerance: | ±1 dB |
| Maximum Attenuation: | 25(Typ) dB |
| Maximum VSWR: | 1.35 |
| Rad Hard: | No |
| Family: | R413.825.000 |
BH1417F-E2
电气特性 Features
| Category: | Transmitter |
| Operating Band Frequency: | 87.7 to 107.9 MHz |
| Maximum RF Operating Frequency: | 107.9 MHz |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Rad Hard: | No |
R415403000
电气特性 Features
| Minimum Frequency: | 0 GHz |
| Maximum Frequency: | 4 GHz |
| Impedance: | 50 Ohm |
| Maximum Power Rating: | 250 W |
| Connector Type: | BNC |
| Attenuation Tolerance: | ±0.5 dB |
| Maximum Attenuation: | 3(Typ) dB |
| Maximum VSWR: | 1.3 |
| Rad Hard: | No |
| Family: | R415.403.000 |
R412720000
电气特性 Features
| Minimum Frequency: | 0 GHz |
| Maximum Frequency: | 2 GHz |
| Impedance: | 50 Ohm |
| Maximum Power Rating: | 100 W |
| Connector Type: | N |
| Attenuation Tolerance: | ±0.45 dB |
| Maximum Attenuation: | 20(Typ) dB |
| Maximum VSWR: | 1.15 |
| Rad Hard: | No |
| Family: | R412.720.000 |
SI4432-B1-FM
电气特性 Features
| Category: | Transceiver |
| Operating Band Frequency: | 240 to 930 MHz |
| Maximum RF Operating Frequency: | 930 MHz |
| Modulation Technique: | FSK|GFSK|OOK |
| Operating Supply Voltage: | 3 V |
| Rad Hard: | No |
R414708000
电气特性 Features
| Minimum Frequency: | 0 GHz |
| Maximum Frequency: | 12.4 GHz |
| Impedance: | 50 Ohm |
| Maximum Power Rating: | 100 W |
| Connector Type: | N |
| Attenuation Tolerance: | ±0.7 dB |
| Maximum Attenuation: | 8(Typ) dB |
| Maximum VSWR: | 1.25 |
| Rad Hard: | No |
| Family: | R414.708.000 |
MAX1479ATE+T
电气特性 Features
| Category: | Transmitter |
| Operating Band Frequency: | 300 to 450 MHz |
| Maximum RF Operating Frequency: | 450 MHz |
| Modulation Technique: | ASK|FSK|OOK |
| Operating Supply Voltage: | 2.5|3.3 V |
| Rad Hard: | No |
NCV53480MN1R2G-C
电气特性 Features
| Category: | ISM Transceiver |
| Operating Band Frequency: | 280 to 434 MHz |
| Maximum RF Operating Frequency: | 470 MHz |
| Modulation Technique: | ASK|FSK|OOK |
| Operating Supply Voltage: | 3 V |
| Rad Hard: | No |
TDK5111XUMA1
电气特性 Features
| Category: | Transmitter |
| Operating Band Frequency: | 314 to 317 MHz |
| Maximum RF Operating Frequency: | 317 MHz |
| Modulation Technique: | ASK|FSK |
| Operating Supply Voltage: | 2.5|3.3 V |
| Rad Hard: | No |
ATA8202C-PXQW-1
电气特性 Features
| Category: | Receiver |
| Operating Band Frequency: | 433 to 435 MHz |
| Maximum RF Operating Frequency: | 435 MHz |
| Modulation Technique: | ASK|FSK |
| Operating Supply Voltage: | 2.7 to 3.3|4.5 to 5.5 V |
| Rad Hard: | No |
NFA0404E6R0TRF
电气特性 Features
| Pin Count: | 4 |
| Minimum Frequency: | 0 GHz |
| Maximum Frequency: | 3 GHz |
| Impedance: | 50 Ohm |
| Maximum Power Rating: | 0.1 W |
| Attenuation Tolerance: | ±0.4 dB |
| Maximum Attenuation: | 6 dB |
| Maximum VSWR: | 1.2 |
| Rad Hard: | No |
| Family: | NFA0404E |
R412501000
电气特性 Features
| Minimum Frequency: | 0 GHz |
| Maximum Frequency: | 2 GHz |
| Impedance: | 50 Ohm |
| Maximum Power Rating: | 100 W |
| Connector Type: | TNC |
| Attenuation Tolerance: | ±0.35 dB |
| Maximum Attenuation: | 1(Typ) dB |
| Maximum VSWR: | 1.15 |
| Rad Hard: | No |
| Family: | R412.501.000 |
MAX7032ATJ+T
电气特性 Features
| Category: | Transceiver |
| Operating Band Frequency: | 300 to 450 MHz |
| Maximum RF Operating Frequency: | 450 MHz |
| Modulation Technique: | ASK|FSK|OOK |
| Operating Supply Voltage: | 2.7|5 V |
| Rad Hard: | No |
R413818000
电气特性 Features
| Minimum Frequency: | 0 GHz |
| Maximum Frequency: | 18 GHz |
| Impedance: | 50 Ohm |
| Maximum Power Rating: | 100 W |
| Connector Type: | SMA |
| Attenuation Tolerance: | ±0.6 dB |
| Maximum Attenuation: | 18(Typ) dB |
| Maximum VSWR: | 1.35 |
| Rad Hard: | No |
| Family: | R413.818.000 |

更新于 2026-05-11