电气特性 Features
| Switch Type: | SPDT |
| Frequency Band: | 0 to 18000 MHz |
| Maximum Frequency: | 18000 MHz |
| Maximum Insertion Loss: | 0.5 dB |
| Minimum Isolation Voltage: | 60 dB |
| Operating Supply Voltage: | 24 V |
| Maximum Power Dissipation: | 900 mW |
| Rad Hard: | No |
| Switch Type: | SPDT |
| Frequency Band: | 0 to 18000 MHz |
| Maximum Frequency: | 18000 MHz |
| Maximum Insertion Loss: | 0.5 dB |
| Minimum Isolation Voltage: | 60 dB |
| Operating Supply Voltage: | 24 V |
| Maximum Power Dissipation: | 900 mW |
| Rad Hard: | No |
| Category: | Receiver |
| Operating Band Frequency: | 400 to 440|810 to 870 MHz |
| Maximum RF Operating Frequency: | 870 MHz |
| Modulation Technique: | ASK|FSK |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Rad Hard: | No |
| Category: | Transceiver |
| Operating Band Frequency: | 80 to 650|862 to 950 MHz |
| Maximum RF Operating Frequency: | 950 MHz |
| Modulation Technique: | FSK|MSK |
| Operating Supply Voltage: | 3 V |
| Rad Hard: | No |
| Category: | Transmitter |
| Operating Band Frequency: | 76.8 to 89.2 MHz |
| Maximum RF Operating Frequency: | 89.2 MHz |
| Modulation Technique: | FM |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Rad Hard: | No |
| Number of Bits: | 3 |
| Maximum Frequency: | 6000 MHz |
| Number of Channels: | 1 |
| Operating Supply Voltage: | 4.5 to 5.5 V |
| Rad Hard: | No |
| Number of Bits: | 16 |
| Number of Channels: | 2 |
| Operating Supply Voltage: | 4.5 to 12 V |
| Rad Hard: | No |