电气特性 Features
| Number of Bits: | 5 |
| Maximum Frequency: | 3800 MHz |
| Number of Channels: | 1 |
| Operating Supply Voltage: | 3 to 5 V |
| Rad Hard: | No |
| Number of Bits: | 5 |
| Maximum Frequency: | 3800 MHz |
| Number of Channels: | 1 |
| Operating Supply Voltage: | 3 to 5 V |
| Rad Hard: | No |
| Category: | Receiver |
| Operating Band Frequency: | 400 to 440|810 to 870 MHz |
| Maximum RF Operating Frequency: | 870 MHz |
| Modulation Technique: | ASK|FSK |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Rad Hard: | No |
| Category: | Transmitter |
| Operating Band Frequency: | 75 to 1000 MHz |
| Maximum RF Operating Frequency: | 1000 MHz |
| Modulation Technique: | ASK|FSK |
| Operating Supply Voltage: | 2.5|3.3 V |
| Rad Hard: | No |
| Category: | UHF ASK/FSK Receiver |
| Operating Band Frequency: | 312.5 to 317.5 MHz |
| Maximum RF Operating Frequency: | 315 MHz |
| Modulation Technique: | ASK|FSK |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Rad Hard: | No |
| Pin Count: | 6 |
| Minimum Frequency: | 0 GHz |
| Maximum Frequency: | 40 GHz |
| Maximum Attenuation: | 2(Typ) dB |
| Rad Hard: | No |
| Family: | TGL4201-02 |
| Category: | Receiver |
| Operating Band Frequency: | 431.5 to 436.5 MHz |
| Maximum RF Operating Frequency: | 870 MHz |
| Modulation Technique: | ASK|FSK |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Rad Hard: | No |